Windows 12 Önümüzdeki Yıllarda Gelebilir: İlk Detaylar Belli Oldu

Windows 12

Windows 12 olarak geleceği düşünülen dev güncelleme hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Windows 11 sürümü tanıtıldı. Yeni özelliklere kavuşan Windows, benzersiz biz görünüme de sahip. Haliyle çoğu kullanıcı Windows’un 11 sürümünü yüklemeye başladı. Her ne kadar bazı konularda olumlu sonuçlar ile karşımıza çıkan bir sürüm olsa da bazı optimizasyon sorunları ile karşıya karşıya kalmıştı. Özellikle Ryzen serisi işlemci ile gelen modellerde, performans kaybı gözlenmişti. Fakat genel olarak karşımıza çıkan sorunlara karşı Windows’un hızlı hareket ettiğini ve çözmek için önemli adımlar atma konusunda ivedilikle çalıştığını belirtelim.

Genel olarak değerlendirdiğimizde, kullanıcıların memnun olduğu bir sürüm karşımıza çıkıyor. Bazı kullanıcılar tarafından hala Windows 10 sürümünün, daha optimize ve daha yüksek performansa sahip bir sürüm olduğu iddia ediliyor. Windows ise dev güncelleme için kolları sıvamış durumda. Bazı kaynaklar tarafından bu güncelleme Windows 12 olarak adlandırılıyor. Fakat henüz ortada bir kesinlik olmadığını belirtelim. Her ne kadar net bir detay ortaya çıkmasa da 2024 yılında dev güncellemenin gelmesi bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Windows 12 Önümüzdeki Yıllarda Gelebilir: İlk Detaylar Belli Oldu

Windows 10 sürümü güncellemesinin 2015 yılında piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Windows ise yeni özellikler ile bizleri karşılayan Windows 11 için kullanıcıları 6 yıl bekletip 2021 yılında piyasaya sürmüştü. Fakat Windows 12 güncellemesinin 2024 yılında kullanıcıları karşılayacağına dair iddialar mevcut. Söylentilere göre 2024 yılında Windows 11 kullanıcıları için dev güncelleme yayınlanacak. Köklü değişiklikler ile karşımıza çıkması beklenen söz konusu güncellemenin, Windows 12 adı altında piyasaya sürüleceği de iddia edilenler arasında.

Windows 12

Geçtiğimiz haftalarda Windows’un 2023 yılı için Sun Valley 3 isimli bir güncelleme üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Fakat iddialara göre 2023 yılında köklü değişiklikler ile sunulacak olan güncelleme 2024 yılına ertelendi. Yeni sürüm ile gelecek olan özellikler hakkında net bir detay bulunmuyor. Fakat ”Anlar” olarak karşımıza çıkan Windows 11 özelliğin, dev güncelleme ile isteğe bağlı olarak kaldırılabilecek. Önümüzdeki günlerde yeni sürüm hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 200 MP Kamera ile Geliyor: iPhone’a Büyük Rakip!