Xiaomi 12S Ultra Konsept Görüntüleri Ortaya Çıktı: Bir Leica Harikası!

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi 12S Ultra modelinin konsept tasarımı paylaşıldı. İşte kamera tarafında harikalar yaratması beklenen Leica imzası taşıyan o telefon!

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Xiaomi 12S serisi Çin’de piyasaya sürüldü. Serinin 3 farklı modeli piyasaya sürdüğünü belirtmekte fayda var. Bu modeller Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra olarak sıralanıyor. Bu modeller arasında en popüler cihazın Mi 12S Ultra olduğunu belirtmekte fayda var. Bu model Xiaomi’nin bugüne kadar çıkardığı en güçlü akıllı telefonu ve kamera tarafında Leica ile yapılan iş birliği kamera kalitesini en üst seviyeye taşımış durumda. Son birkaç yıldır Leica ile ortaklık yapan Huawei markasının kameralar konusunda başı çektiği söylenebilir. Xiaomi, 12S Ultra modeliyle Android tarafında en iyi kameraya sahip bir akıllı telefon için de iddiada bulunuyor.
Dizinin ülkemizde ne zaman çıkacağına dair herhangi bir sızıntı yok. Ancak önümüzdeki günlerde yeni detaylar ortaya çıkacak. Ancak kağıt üzerinde baktığımızda Xiaomi 12S Ultra modelinin kameralar söz konusu olduğunda öne çıkacağını düşünebilirsiniz. Fakat Xiaomi, Leica‘nın da işbirliği ile yeni bir işe imza atmak için hazırlanıyor. Leica ve Xiaomi ortaklığı ile hayata geçirilmesi beklenen konsept tasarım paylaştı. Videoyu ilk olarak incelediğimiz değiştirilebilir lense sahip bir Xiaomi 12S Ultra görüyoruz. İşte detaylar.
Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultra Konsept Görüntüleri Ortaya Çıktı: Bir Leica Harikası!

Xiaomi, 12S Ultra tabanlı konsept cihazının satışa sunulup sunulmayacağı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat daha önce piyasada benzeri görülmemiş bir kullanıma sahip olduğu için piyasaya sürülme ihtimaline yüksek gözüyle bakılıyor. Yakında tanıtılması beklenen Xiaomi 13 Pro‘nun da 1 inçlik bir sensöre sahip olduğu söyleniyor.

Xiaomi 12S Ultra

Bu konsept cihazın tam detaylarına sahip değiliz, ancak görünüşe göre Xiaomi 12S Ultra ile aynı stabiliteye sahip. Hatta aynı kavrayıcı suni deri arkaya sahip. Ve tamamen IP68 toza ve suya dayanıklıdır. Şirket, lensi daha sert hale getirmek için çerçeveye bazı takviyeler eklemiş. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> HTC Geri Döndü! İşte Wildfire E Plus