Xiaomi 12S Ultra Kamera Performansı: Beklentileri Karşıladı mı?

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 12S Ultra kamera testi ile karşımıza çıktı. Peki uzun süredir beklenen model beklentileri karşıladı mı? Detaylar haberimize.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S serisi Çin’de tanıtılmıştı. Seriye ait 3 farklı modelin piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Bu modeller, Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra olarak sıralanıyor. Söz konusu modeller arasında en çok ilgi gören cihazın Xiaomi 12S Ultra olduğunu belirtelim. Xiaomi’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkan model, kamera tarafında Leica ile çalışarak kamera kalitesini zirveye taşıdı. Geçtiğimiz yıllarda Leica ile çalışan Huawei markasının, kamera tarafında zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi de 12S Ultra modeli ile, Android tarafına en iyi kameraya sahip akıllı telefon iddiasıyla karşımıza çıkıyor.

Söz konusu serinin ülkemizde ne zaman piyasaya sürüleceğine dair herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Fakat önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Bununla beraber kağıt üzerinde baktığımızda, Xiaomi 12S Ultra modelinin kamera tarafında en iyi olacağını düşünebilirsiniz. Fakat pratikte söz konusu modelin performansının en iyisi olup olmadığı merak konusuydu. İşte piyasadaki Galaxy S22 Ultra ve iPhone 13 Pro Max gibi dev rakipleri ile karşı karşıya gelen Xiaomi 12S Ultra modelinin kamera performansı.

Xiaomi 12S Ultra Kamera Performansı: Beklentileri Karşıladı mı?

Şu anlık yalnızca Çin için satın alınabilir olan Xiaomi 12S Ultra modeli, kamera testine tabi tutuldu. Bu testte karşısına çıkan rakiplerin bir hayli dişli olduğunu söyleyebiliriz. En büyük iki akıllı telefon markası olan görülen Samsung ve Apple’ın en güçlü modelleri ile karşı karşıya gelen Xiaomi 12S Ultra, sevenlerinin merakını giderdi.

Xiaomi 12S Ultra

Ortaya çıkan düşük ışık görsellerini incelediğimizde, renklerin daha canlı olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber ayrıntılar da rakiplerine kıyasla daha fazla belli oluyor. Fakat arka taraftaki binaya odaklandığımızda, iPhone 13 Pro Max modelinin, söz konusu binayı daha net gösterdiğini görmekteyiz.

Xiaomi 12S Ultra

Zoom testine baktığımızda ise 100x yakınlaştırmada, Galaxy S22 Ultra modelinin, Leica lensli Xiaomi 12S Ultra modeline göre daha iyi olduğunu görmekteyiz. Renk doğruluğu konusunda da S22 Ultra’nın daha geniş bir renk yoğunluğuna sahip olduğunu görmekteyiz. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin, işlemci vs. gibi kısımlarda da testleri inceleyeceğiz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Lite Avrupa Fiyatı Belli Oldu: Serinin En Ucuzu!

>> Xiaomi 13 Serisi Seramik Gövde İle Gelecek!