Xiaomi 13 Böyle Görünecek: İnce Çerçeveler Düz Ekran!

Xiaomi 13

Xiaomi 13 modelini tasarım görselleri ortaya çıktı. İşte ince çerçeveli düz ekran ile gelecek yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’ye giriş yaptığını belirtelim. Fiyat tarafında Xiaomi 12, 21.000 TL’lik bir fiyat etiketi sunarken, serinin Pro modelinde ise 25.000 TL‘lik bir fiyat bulunuyor. Serinin Ultra modelinin kamera odaklı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı zamanda kamera tarafında Leica aile işbirliği yapması da kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise Xiaomi 12S serisi de gündeme bomba gibi düşmüştü. Özellikle serinin Ultra modelinin bir hayli ilgi gördüğünü belirtelim.

Önümüzdeki günlerde Xiaomi 13 serisi ile tanıtılması beklenen Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Özellikle Xiaomi 13 modelinin tasarım ayrıntılarının sızdırıldığını da belirtelim. İşte ince çerçeveleri ile ortaya çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 Böyle Görünecek: İnce Çerçeveler Düz Ekran!

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin bu ay Çin’de gerçekleşecek lansmanda tanıtılacağını biliyoruz. Henüz global lansmanın tarihi hakkında net bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat Xiaomi 13 modeli tanıtılmadan render görüntüleri ortaya çıktı. İlk olarak arka panelini incelediğimizde üçlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameraların teknik özellikleri hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat Leica iş birliğinde sunulacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber cihazın ön paneline baktığımızda ince çerçevelerin karşımıza çıktığını belirtelim. Fakat kavisli bir ekran bulunmuyor. Xiaomi’nin amiral gemisi serisinde baz modelin kavisli bir ekrana sahip olmaması dezavantajlı olacaktır.

Xiaomi 13

Fakat serinin Pro modelinde kavisli ekranın geleceği iddia ediliyor. Bununla beraber cihazın 152,8 x 71,5 x 8,3 mm ölçülerine sahip olacağı biliniyor. Teknik tarafa baktığımızda ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 yongasını görmekteyiz.

Bununla beraber 8 ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile gelecek olan serinin Pro modeli, 128/256/512 GB olmak üzere 3 farklı depolama alanı seçeneği ile geliyor. Ayrıca söz konusu modelin kamerası hakkında da ortaya çıkanlar mevcut. 50 MP ana kamera ile gelecek model, bunun yanında 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 50 MP telefoto kamerası ile gelecek. Ön kameranın ise 32 MP çözünürlüğünde olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler

>> Galaxy S23 Ultra 200 MP Kamera İle Geliyor: Şimdi Xiaomi Düşünsün!