Xiaomi Hızlı Şarj Teknolojisi devrim Yaratacak: Saniyeler İçerisinde Bataryayı Doldurmak Mümkün Olabilecek

Xiaomi CEO'sunun kullandığı telefon

Xiaomi hızlı şarj teknolojisi devrim yaratacak gibi görünüyor. Çin merkezli akıllı telefon devi Xiaomi yepyeni bir batarya teknolojisi üreteceğini sızdırdı. Peki gerçekten böyle bir şey yapması mümkün mü? Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Günümüzün en büyük akıllı telefon devlerinden birisi de hiç şüphesiz bataryalar. Hem hızlı bir şekilde dolmaması hem de hemen bitmesi en büyük sorun olarak görülüyor. Xiaomi akıllı telefon bataryaları ise bu sorunu tamamen çözebilir. Şirketin yepyeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Ancak bunlar tamamen sızıntı boyutunda.

Öne çıkacağı düşünülen batarya teknolojisinin ismi paralel şarj teknolojisi olarak biliniyor. Aslına bakacak olursak bu son derece basit bir sisteme sahip. Herhangi bir bataryayı çift bir şekilde şarj edebilirsiniz. Böylece batarya dolum süresi ciddi oranda düşecektir. Akıllı telefon devinin istediği tam olarak bu.

Xiaomi hızlı şarj teknolojisi sektöre yeni bir soluk getirecek

Hatırlayacağınız üzere Xiaomi Mi 11 Pro ile birlikte 5000 mAh gücünde Silicon Oxygen bataryalar piyasaya sürülmüştü. Bu bataryaların 67W gücü bulunuyordu ve kullanıcılar için yeterli miktardaydı. Ancak Xiaomi firması bununla kalmadı. Aynı zamanda hem kablolu hem de kablosuz şarj teknolojilerini birleştirdi.

Xiaomi hızlı şarj teknolojisi

Bu iki şarj teknolojisini kullanarak akıllı telefonlar çok daha kısa bir süre içerisinde tamamen dolu bataryaya ulaşabiliyor. Böylece batarya dolum süresi kısalırken aynı zamanda uzun bir kullanım elde ediliyor. Bunun yepyeni bir şarj teknolojisi olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi batarya dolum süresini saniyelere indirmek istiyor

Yapılan yeni çalışmalarla birlikte Xiaomi şirketi batarya dolum süresini saniyelere kadar indirmek istiyor. Eğer bu gerçekleşirse sektörde çok ciddi bir şekilde ön plana çıkabilir. Özellikle Apple cihazlarında en büyük sorunlardan birisinin de bataryalar olması firmaya avantaj kazandıracaktır.

Tüm bunlara rağmen şimdilik Xiaomi böyle bir teknoloji sunamıyor. Ancak 2021 yılının sonlarına doğru bu tür bataryaları kullanabilir. Bakalım akıllı telefon sektöründe Xiaomi bize daha başka hangi sürprizleri yapacak?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi modüler kamera üzerinde çalışmalar yapıyor: Yakında karşımıza çıkabilir

>> Foxconn çip krizi konusunda oldukça karamsar: iPhone ve Galaxy telefonlar gecikebilir