Xiaomi Kamerası 200 MP Olacak: Yeni Telefonun Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xiaomi kamerası 200 MP

Xiaomi kamerası 200 MP boyutu ile rekor kıracak. Son derece ilginç bir sensör kullanması beklenen bu telefon ile ilgili bazı önemli detaylar geldi. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara ve tarihe birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu gidişle Apple ve Samsung gibi markaları geçerek liderlik koltuğuna oturabilir. Şirketin özellikle uygun fiyatlı akıllı telefon üretimi yapması onu daha fazla ön plana çıkarıyor. Ayrıca kamera konusunda iyi bir başarı yakaladığını söyleyebiliriz.

Bu markayı böylesine ön plana çıkaran sadece bahsi geçen detaylar değil. Aynı zamanda ilginç bazı kamera denemeleri yapması onu popüler bir şirket haline getirdi. Ortaya çıkan son detaylara göre ISOCELL HP1 isimli sensöre sahip akıllı telefon kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşabilir.

Xiaomi kamerası 200 MP gücünde olacak

Yeni akıllı telefonunda şirket 200 MP kamera tercih edecek. Akıllı telefon devlerinin amiral gemilerine bakıldığında genellikle son derece yüksek kamera donanımlarına sahip olduğunu göryoruz. Hatta kamera donanımı eksik olursa bu büyük bir tepki yaratabiliyor.

Xiaomi kamerası 200 MP

Yeni Xiaomi modelinde 50 Megapiksel ana, 48 Megapiksel yardımcı kamera ve 48 Megapiksel ultra geniş açılı sensör yer alacak. Mix 5 modelinde bu özelliklerin kullanılması bekleniyor. Ancak fark yaratacak asıl detay ISOCELL HP1 isimli sensör. Bu sensör ile birlikte saniyede 30 kare hızında 8K video çekilebilecek. Bu cihazın 2022 yılının ikinci yarısında gelmesi bekleniyor.

Xiaomi kamera konusunda fark atmak istiyor

Yeni modelde kamera konusunda şirketin fark atmak istediği son derece açık. Saniyede 120 kare hızında 4K ağır çekim video çekmek son derece nadir cihazlar tarafından yapılabiliyor.

Bu nedenle şirketin yeni akıllı telefonunun oldukça özel bir konumda yer alacağını söyleyebiliriz. Peki siz yeni Xiaomi akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> MIUI 13 güncellemesini alacak ilk Xiaomi modelleri belli oldu!

>> Xiaomi 12 Ultra, kamera özellikleri ile ortaya çıktı: Şimdi iPhone düşünsün!