Xiaomi katlanabilir telefon hakkında ilk detaylar belli oldu

Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri

Xiaomi katlanabilir modeli hakkında temel detaylar belli oldu. TENAA’da ortaya çıkan yeni model hakkında işte tüm bilinenler.

Katlanabilir akıllı telefonlara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle piyasanın başını çeken Samsung’un Z Fold serisi, bir hayli ilgi görüyor diyebiliriz. Söz konusu seriyi yüksek fiyatlı bulanlar için ise Z Flip serisi de mevcut. Fakat her ne kadar ikisi de katlanabilir telefon olsa da aralarında temel farklar mevcut. Z Fold serisi normal telefon boyutunu tablete dönüştürmeyi hedefliyor. Fakat Z Flip serisi normal telefon boyutunu daha da küçük bir hale getiriyor.

Xiaomi katlanabilir telefon Cetus kod adına sahip

2 yıldır sektörde katlanabilir model üreten markalar belli. Samsung, Huawei ve Motorola. Bu yüzden bir çok teknoloji devinin katlanabilir modeller üzerinde çalıştığına dair haberler ortaya çıktı. Hatta Xiaomi’nin katlanabilir modeli TENAA’da görüntülendi. Türkiye’de uygun fiyatlı telefonları ile tanıdığımız Xiaomi katlanabilir bir akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Fakat iş katlanabilir telefona geldiğinde fiyatın yine uygun olup olmayacağı henüz belli değil.

Xiaomi Katlanabilir

TENAA’da ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Cetus kod adına sahip olan model yakında karşımıza çıkacak. Ayrıca yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisine sahip olduğu da kesinleşti diyebiliriz. Buradan bir çıkarım yapacak olursak, söz konusu işlemci şuanda en iyi performans gösteren işlemcilerden biri olduğu için, Xiaomi çok geçmeden katlanabilir modelini piyasaya sürecektir. Çünkü hiç kimse zamanı geçmiş işlemciye sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürmek istemez.

Xiaomi katlanabilir ekranlı akıllı telefon

TENAA kaynaklarına göre Snapdragon 888 işlemcisini kullanacak olan Cetus kod adlı modelin diğer özellikleri de ortaya çıktı. İddialara göre yeni model 108 MP ana kameraya sahip olacak. Bunun dışında cihaz hakkında henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında Xiaomi ben de varım diyor. Söz konusu kararın mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü katlanabilir modeller son zamanlarda bir hayli ilgi görmeye başladı. Yakın zamanda yeni model hakkında daha fazla haber ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Red Magic 6 en yüksek yenileme oranına sahip akıllı telefon olacak

>> Samsung Galaxy A52, suya dayanıklı olacak