Xiaomi Mix Fold 2 Geliyor: Kemerlerinizi Bağlayın

Xiaomi Mix Fold 2

Xiaomi Mix Fold 2 bomba gibi özelliklerle birlikte kullanıcılarla buluşuyor. Şirketin yeni cihazının ismi ve bazı özellikleri belli oldu. Hadi gelin bu akıllı telefon modelinin detaylarına birlikte bakalım.

Çinli akıllı telefon üreticileri son yıllarda büyük başarılar elde ediyor. Akıllı telefon üretimi konusunda tekel konumuna gelmeye başladılar. Ancak söz konusu katlanabilir ekranlar olunca Güney Koreli teknoloji devi Samsung devreye giriyor. Şirket şu anda katlanabilir cihaz sektörünün yüzde 60’dan fazlasına sahip.

Samsung’un bu tekelini kırma konusunda şirketler çok kararlı. Özellikle Çinli akıllı telefon devi Xiaomi bu tekeli yıkacak gibi görünüyor. Küresel çapta büyük başarılar elde eden şirket şimdilerde akıllı katlanabilir modellere yöneldi. Mi Mix fold cihazının üzerinden henüz 1 yıl geçmeden yenisi geldi.

Xiaomi Mix Fold 2 özellikleri

Katlanabilir akıllı telefon modelleri ilk etapta sürekli üretilemiyordu. Daha doğrusu hızlı bir şekilde değişiklik yapılamıyordu. Samsung bunu değiştirmeyi başardı. Şimdi ise Xiaomi yeni modelleri ile birlikte sektörde güçlü bir yer edinecek gibi görünüyor. Yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışan şirketin bu akıllı telefon modeli için Mix Fold 2 ismini seçtiğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mix Fold 2

Cihazın özelliklerine baktığımızda karşımıza iç ekran çıkıyor. 120 Hz yenileme hızına sahip olan Çinli teknoloji devi yeni jenerasyon katlanabilir telefonlarda önemli bir yükseltme sağlayacak. Bu iç ekran hızı sayesinde çok daha hızlı bir şekilde ekran değiştirmek mümkün olacak.

Yeni ekran tasarımı deneniyor

Xiaomi yeni bir ekran tasarımı üzerinde çalışıyor. Şirket 10.3:9 oranında iç ekran sunacak gibi görünüyor. 2 ekran yan yanaymış gibi deneyim sunması beklenen bu cihazın aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Böylece yüzde 20 daha fazla işlemci performansı sunacak.

Bu yeni katlanabilir cihaz 2022 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacak. Sizce katlanabilir yeni Xiaomi modelinde daha başka hangi özellikler olmalı?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 12 Ultra, Ortaya Çıkan Kamera Kurulumuyla Çok Konuşulacak!

>> Xiaomi Black Shark 5 Ortaya Çıktı: Oyun Konusunda Rakip Tanımaz!