Xiaomi Black Shark 5 Ortaya Çıktı: Oyun Konusunda Rakip Tanımaz!

Black Shark 5

Xiaomi’nin oyun odaklı akıllı telefon serisinin yeni modeli Black Shark 5 modeli hakkında ilk teknik sızıntılar gerçekleşti. İşte ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin, oyun telefonları üreten alt firması Black Shark, ürettiği modeller ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. 23 ve 30 Mart 2020 tarihlerinde tanıtılan, akıllı telefon piyasasına bomba gibi giriş yapan, serinin son modelleri Black Shark 4 ve Black Shark 4 Pro, son zamanlarda en çok tercih edilen oyun telefonları arasında yerini almayı başarmıştı. Her ne kadar oyun telefonu olarak karşımıza çıksa da, günlük kullanım performansı ile de kendisine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Sunduğu performansın yanında uygun fiyatı da üzerine eklenince, haliyle tüketicilerin en sevdiği model oldu.

Serinin yeni modeli Black Shark 5 ise aylardır sızdırılan detayları ile karşımıza çıkıyordu. Tanıtım için gün sayan yeni modelin bazı detayları resmiyet kazandı. Artık yeni model hakkında tüm özellikleri bildiğimizi söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra oyun alanında önemli işler çıkartacak Black Shark modelinin, kendisini liderliğe taşıyacak işlemcisi de doğrulandı. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Black Shark 5 Ortaya Çıktı: Oyun Konusunda Rakip Tanımaz!

Serinin 2022 yılında tanıtılacağı kesinleşti. Serinin önceki modelleri Mart ayında piyasaya sürüldüğü için, Black Shark 5 serisi ile piyasaya sürülmesi beklenen iki model de Mart ayında tanıtılması bekleniyor. Bununla beraber Black Shark 5 modelinde kullanılacak olan işlemci, ve söz konusu modelin teknik özelliklerine ilişkin de ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

720 Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 144 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile karşımıza çıkacak olan model, Qualcomm imzalı Snapdragon 888 Plus işlemcisinden güç alacak. Tabii ki bazı kullanıcıların, yeni modelin neden Snapdragon 8 Gen1 işlemcisini kullanmayacağını da sunacaktır.

Black Shark 5

Zaten uygun fiyatlı performans odaklı bir model olarak karşımıza çıkacağı için, daha eski bir işlemci kullanarak maliyetin düşürülmesinin amaçlandığını söyleyebiliriz. Zaten 888 Plus işlemcisi de hala en güçlü işlemciler arasında yer alıyor. Bu yüzden yarı yolda asla bırakmayan bir işlemci olduğunu, performans olarak da Snpadragon 8 Gen1 ile kafa kafaya olduğunu belirtelim.

Zaten serinin Pro modeli, beklenen Snapdragon 8Gen1 işlemcisi ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

İlgili Haberler:

>> Bill Gates, Koronavirüs Hakkında Konuştu! Omicron Sonrası Neler Olabilir? Pandemi Ne Zaman Bitebilir?