Tesla Aracıyla Kripto Para Madenciliği: Böylesi Hiç Yaşanmadı

Uygun fiyatlı Tesla otomobil

Tesla aracıyla kripto para madenciliği yapan bir adam herkesi şaşırtmayı başardı. Peki gerçekten de bu araçlarla kripto para çıkarmak mümkün mü?

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketleri içerisinde yer alan Tesla çok farklı özelliklere sahip. Bu özellikler sayesinde kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran şirket şimdilerde batarya ve tasarıma önem veriyor. Bu iki alanındaki gelişmelerden dolayı satış rakamlarını arttığını söyleyebiliriz.

Şimdilerde ise çok tuhaf bazı işlemler yapılıyor. Mesela San Francisco’da yaşayan bir adam Tesla Model 3 aracıyla Bitcoin ve Ethereum çıkarmayı başardı. Bugüne kadar böyle bir işlem yapan kimse olmadı. Kendisi aylık 800 dolar civarında bir kazanç sağladığını söyledi.

Tesla aracıyla kripto para madenciliği

Elektrikli otomobil alanında önemli bir yere sahip olan Tesla bu sefer madencilerin ilgi odağı haline geldi. Ekran kartlarının madenciler nedeniyle piyasada azaldığı şu günlerde artık elektrikli otomobiller yeni hedef oldu. Madenciler bu tür araçlar üzerinden kripto para çıkarabiliyor.

Tesla aracıyla kripto para

Tesla Model 3 aracı ile ilgili yapılan işlemde bir bilgisayar kullanıldı. Bu bilgisayar Tesla aracının kripto para madenciliği dosyasını çalıştırmasını sağladı. Bu dosya çalışarak aracın kripto para kazması için yardım etti. Ayrıca elektrikli araçlarda yer alan batarya gerekli enerjiyi sağlayabiliyor.

Bataryaları olumsuz yönde etkileyebilir

Her ne kadar bu yaşanan gelişmeler karlı gibi görünse bile aslında büyük oranda problem yaratabilir. Mesela kripto para madenciliği üzerinden elde ettiğiniz gelirleri yeni batarya almak için harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür faaliyetler bataryayı fazlasıyla olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor.

Bazı elektrikli otomobil markalarının 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz enerji desteği sunması madencilerin ilgisini çekiyor. Böylece elektrik ücretini bedavaya getirmiş oluyorlar. Ancak konu ile ilgili elbette sıkı bir denetim yapılıyor. Elektrikli araç madencilik için kullanılırsa garanti dışında kalabiliyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Volkswagen Elektrikli Otomobil Üretiminde Lider Olmak İstiyor: Yavaş Ol Tesla Var

>> Tesla Güvenlik Problemleri İle Karşı Karşıya: Elon Musk’ın Başını Yakacaklar