Xiaomi 12S Yeni Özellikleri İle Görüldü: Aile Genişliyor

xiaomi 12S

Xiaomi 12S modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. İşte GeekBench listelerinde görülen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 ailesi genişliyor. Geçtiğimiz günlerde serinin Ultra modelinin, hem tasarım görüntüleri, hem de teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Serinin en güçlü modeli olarak anılan Xiaomi 12 Ultra modelinin, kamera konusunda lider olarak görülen Leica ile işbirliği yapacağı kesinleşti diyebiliriz. Seriye ait tanıtılacak olan Xiaomi 12S modeli de, Leica imzalı lensi taşıyacak. Ayrıca  söz konusu modelin teknik özellik tarafında da piyasanın en iyilerinden biri olması bekleniyor. GeekBench listelerinde ortaya çıkan Xiaomi’nin amiral gemisi modeli, işlemcisi ve RAM/dahili depolama seçenekleri ile karşımıza çıktı. İşte yakında tanıtılması beklenen Xiaomi 12S hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12S Yeni Özellikleri İle Görüldü: Aile Genişliyor

Geçtiğimiz günlerde söz konusu model Çin’in sertifikasyon kuruluşunda 3C sertifikasını almıştı. Bu sertifika ile birlikte 12S modeli hakkında bazı bilgileri edinmiştik. Serinin en güçlü modellerinden biri olarak karşımıza çıkacak olan cihaz, Leica imzalı bir lens ile karşımıza çıkacak. Bu da, kamera konusunda iddialı bir cihazın sunulacağını işaret ediyor.

xiaomi 12S

Bununla beraber GeekBench listelerini incelediğimizde, söz konusu modelin, tek çekirdeklide 1328, çok çekirdeklide ise 4234 puan aldığını görüyoruz. Piyasada karşımıza çıkan güçlü işlemcili modellere kıyasla yüksek bir puan olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Xiaomi 12S modeli, Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen1 yongası ile bizleri karşılayacak. Qualcomm yapımı işlemci, Android tarafında piyasanın en güçlü işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden Xiaomi 12S, performans tarafında asla sevenlerinin içinde şüphe bırakmayacak bir güce sahip olacak.

Ayrıca cihazın 12 GB RAM‘i taşıdığını belirtelim. Tabii ki farklı RAM seçenekleri de karşımıza çıkacaktır. Fakat GeekBench’te ortaya çıkan modelin 12 GB RAM‘li versiyonunun olduğunu belirtelim. Muhtemelen 8 GB RAM‘e sahip versiyon da yeni model ile sunulabilir. Diğer sızıntılara göre 120 Hz OLED panele sahip olan model, 67W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak. Ayrıca serinin, farklı pazarlara bağlı olarak MediaTek imzalı Dimensity 9000 işlemcisine sahip sürümü de bizleri karşılayabilir.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Yeni Ön Kamera Özelliği İle Fark Yaratacak!

>> Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Hakkında Yeni Ayrıntılar Belli Oldu!