Xiaomi Yeni Akıllı Telefon Teknolojileri Sızdırıldı İşte Detaylar

Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Xiaomi, yeni akıllı telefon teknolojileri hakkında açıklama yaptı. İşte merak edilen detaylar.

Akıllı telefon alanında Çin merkezli markalar, çok büyük talep görüyor. Özellikle uygun fiyatlı olanların ayrı bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun farkında olan Çin merkezli üreticiler, yeni teknolojilerle kullanıcıları kendisine bağlamaya çalışıyor. Çinli şirketler arasında da rekabetin olması aslında bir noktada oldukça iyi. Hepsi yeni teknoloji geliştirmek için çaba harcıyor.

Bugüne kadar genellikle uygun fiyatlı olmasına güvenen Xiaomi, bunu değiştirmek istiyor. Şirketin bazı yeni donanımsal ve yazılımsal teknolojiler geliştireceği söyleniyor.

Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri neler olacak?

Firma tarafından sızdırılan bazı bilgilere göre; tasarım, ekran, kamera, pil ve şarj konularında önemli değişiklikler yaşanacak. Bunlardan bazıları firmanın aslında 4 yıl önce yapması gereken değişiklikler arasında yer alıyor. Mesela en basitinden 2K ekran teknolojisi.

Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri

Normal şartlarda 2K ekran teknolojisinin 4 yıl önce Xiaomi tarafından kullanılıyor olması gerekirdi. Ancak şirket bunu biraz gecikmeli olsa da kullanmaya başlayacak. Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri, aynı zamanda hızlı şarj içeriyor. Firmanın 120 W hızlı şarj teknolojisini kullanması beklentiler arasında. Bu sayede firma önemli bir gelişim kaydetmiş olacak.

Hızlı şarj konusunda Huawei bile 66 W sınırını bir türlü aşamıyor. Bu durum Huawei’nin geri planda kalmasına bile neden oluyor. Xiaomi ayrıca yeni yazılımlar ve donanımlar ile birlikte kamera teknolojisinde de gelişim elde etmek istiyor. Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri, şimdilik bunlardan oluşuyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde daha farklı özellikler eklenecek.

Apple, Huawei ve Samsung gibi şirketlere karşı mücadele eden Xiaomi, bu tür özelliklerini mecburen geliştirecek. Sadece uygun fiyatlı olmak bu sektör için pek yeterli değil. Ancak bu tür değişikliklerin hemen olması beklenmiyor. Muhtemelen 2 yıl içerisinde değişimler yaşanacak. Sizce Çin merkezli Xiaomi firması, daha başka ne tür değişiklikler yapmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:Xiaomi yeni akıllı telefon teknolojileri

>> En İyi Android Telefon Hangisi? İşte Kasım Ayı En Güçlü Telefonlar

>> Poco X3 Yorumları ve inceleme: 3600 TL Karşılığında Ne Alacaksınız?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here