Xiaomi katlanabilir akıllı telefon teknolojisini bambaşka bir noktaya taşıyor

Xiaomi vs Apple mücadelesinde

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon teknolojisinde çok ciddi bir ilerleme kaydetmiş gibi görünüyor. Özellikle son yayınlanan patent bunu gözler önüne serdi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketleri genellikle katlanabilir cihazlara ciddi önem veriyor. Elbette bu alanda Samsung farklı bir konuma sahip. Son olarak yayınlanan Galaxy Z Fold 3 modeli kullanıcılarla bir araya geliyor. Ancak asıl bomba Xiaomi tarafından atılacak gibi görünüyor.

Ortaya çıkan bazı detaylara göre şirket yeni bir patent aldı ve bu sektörde deprem etkisi yaratabilir. Cihazın öncelikle tasarımına bakmak gerekiyor. Zira en dikkat çekici yanı zaten tasarımı oldu. Özellikle ekranın tamamen kaplanabilmesi en önemli detay olarak karşımıza çıktı.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon nasıl bir tasarıma sahip

Normal katlanabilir cihazlarda ekran her yeri kaplamıyor. Yani ekran gövde oranı olarak bilinen değer genellikle düşük seviyede oluyor. Fakat şirket tarafından yayınlanan yeni patent ile birlikte aslında bunun değişeceği ortaya çıktı.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon

Görünüşe göre firma neredeyse yüzde 100 oranında ekran gövde oranı sunacak. Böylece kullanım açısından daha pratik bir model ortaya çıkacak gibi görünüyor. Ayrıca tek kamera modülü tercih edilecek. Ön kamera zorunluluğu ise ortadan kaldırılarak dönebilen bir sistem kullanacak. Kısacası bu seferki tasarım tamamen ekranı büyütmek içindi.

Xiaomi cihazı hemen çıkabilecek mi?

Bu cihazın hemen çıkıp çıkamayacağı büyük bir soru işareti. Ürünün pazara sunulacağı ile ilgili bir garanti yok. Bu nedenle sadece patent aşamasında kalabilir. Ancak piyasaya sunulması halinde önemli bir ses getireceği tahmin ediliyor.

Fiyat konusunda ise biraz can yakıcı olabilir. Katlanabilir modeller genellikle pahalı oluyor. Özellikleri böylesine şık bir modelin düşük fiyatlı olması beklenemez. Xiaomi ise genellikle uygun fiyatlı modeller piyasaya sunuyor. Şirketin en azından ciddi bir fiyat etiketi oluşturmayacağı bilinse bile yine de bir miktar yüksek fiyat talep edebilir. Peki siz bu yeni katlanabilir cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Redmi Note 10 Pro, Çin’e Geldi. Uluslararası Versiyonla Arasında Ciddi Farklar Var

>> Xiaomi Mi Boost Pro, Hızlı Şarj Özellikli 30.000mAh Değeri Sunuyor! Evet, 30.000!