Yeni Koronavirüs Dalgası Geliyor: Bilim İnsanları Uyardı!

Yeni maske teknolojisi koronavirüsü

Herkeste büyük panik yaratan yeni koronavirüs dalgası gelebilir. Bilim insanları konuyla alakalı bazı uyarılarda bulunuyor. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Büyük sorunlara neden olan ve hayatı adeta kilitleyen koronavirüs, hızla yayılmaya devam ediyor. Bu kadar hızlı bir şekilde yayılmasından dolayı 100 milyon kişiyi enfekte etti. Kimse böylesine yüksek bir yayılım hızı beklemiyordu. İngiltere’deki mutasyon bunun en büyük nedenler arasında yer alıyor.

Dünya genelinde meydana gelen değişimler ve yayılmalar hem bilim dünyasını hem de tüm insanları kaygılandırıyor. Türkiye’de de salgınla mücadelenin kalbi olarak görülen Bilim Kurulu, birçok yeni tedbir alınmasını öneriyor. Şimdi ise yeni bir dalganın geleceği konuşuluyor.

Yeni koronavirüs dalgası nasıl ortaya çıkacak?

Okulların tatil olması ile birlikte birçok veli ve öğrenci tatil planları yapıyor. Hatta sadece İstanbul dışına çıkmak bile bu planlar arasında yer alıyor. Koronavirüsün giderek hızla yayılması ise velileri durdurmayabilir.

yeni koronavirüs dalgası
Sosyal mesafe, sürekli evde kalmak ve maske kullanımı gibi birçok detay insanlarda bıkkınlık yaratabiliyor. Özellikle de salgın sürecinin 1 yıl boyunca kesintisiz devam etmesi can sıkıntısını daha üst boyutlara taşıdı. Bu nedenle hem veliler hem de öğrenciler yeni bazı kafa dağıtıcı aktiviteler arıyor. Bu aktivitelerin önemli bir bölümü seyahat etmek ile alakalı.

Hem seyahatler hem de yapılacak aktiviteler vaka sayılarında patlamaya neden olabilir. Yeni koronavirüs dalgası nedeniyle vaka sayılarında yaşanacak artış aynı zamanda mutasyonu da destekleyecektir.

Bilim kurulu üyeleri vatandaşları uyarıyor

Bilim kurulu üyeleri tarafından yapılan uyarılara bakılırsa yeni dalga çok yakınımızda. Hatta kısa bir süre içerisinde başlayabilir de. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü konuyla alakalı net uyarılarda bulundu. Vaka sayılarının son derece yüksek olduğunu ve acilen azaltılması gerektiğini ifade etti. Bunun için de öncelikli olarak seyahatlere ara verilebileceğini söyledi.

İngiltere kaynaklı mutasyon bu açıklamalarda büyük etkiye sahipti. Peki sizce bahsedildiği gibi bir tehlike var mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İngiltere Koronavirüs Tedavisi Konusunda Büyük İlerleme Kaydetti: İşte Yeni Tedaviler

>> Koronavirüs Aşısı Dolandırıcıların Yeni Hedefi Oldu: İşte Kullanılan Akılalmaz Yöntem!

. . . .