Oppo Reno 8 serisi duyuruldu: Orta Segmentte rakip Tanımaz!

Oppo Reno 8 Pro

Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Oppo Reno 8 modeli Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi ile tanıtıldı. İşte yeni modeller hakkında detaylar.

Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi, fiyat performans alanında modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modellerinin, orta segmentte en çok ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Uzun süredir beklenen ve hakkında birçok söylenti ile karşımıza çıkan Oppo Reno 8 ailesi sonunda duyuruldu. İşte önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de geleceğine dair sızıntılar bulunan, orta üst segmentte karşımıza çıkan Oppo Reno 8 ailesi hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 8 serisi duyuruldu: Orta Segmentte rakip Tanımaz!

Zaten geçtiğimiz günlerde yeni model hakkında birçok teknik detay ortaya çıkmıştı. Artık tüm özelliklerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Oppo Reno 8 modeli MediaTek imzalı Dimensity 1300 yonga setinden yararlanıyor. Aynı zamanda hızlı şarj tarafında da 80W desteği bulunuyor. Serinin Pro modelinde ise Qualcomm imzalı Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi bulunuyor. Pro+ modelinde ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 8100+ bulunuyor.

Oppo Reno 8

Seri ile tanıtan her 3 modelde de AMOELD ekran ve 50 MP ana kamera bulunuyor. Aynı zamanda 80W şarj desteği de olduğunu belirtelim. Pil tarafında da 4.500 mAh’lik bir kapasite bizleri karşılıyor. Serinin Pro+ modelinde 32 MP selfie kamerası, 6.7 inç ekran, 120 Hz panel ve 12 GB RAM bulunuyor. Arka tarafta bulunan kameralar ise 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera olarak sıralanmış durumda. Fiyatı ise 600 dolar civarında.

Serinin Pro modelinde ise Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti bulunuyor. kamera tarafında yine 50 MP’lik bir lens bulunan model 8 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP marka kamera bulunuyor. Bu modelin 8 GB RAM 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu ise 525 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Serinin giriş modeli olan Oppo Reno 8‘de ise 6.43 inç 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile geldiğini belirtelim. Dimensity 1300 yongasına sahip olan model 375 dolarlık fiyat etiketi ile geliyor.

İlgili Haberler

>> Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 Duyuruldu! İşte Özellikleri!

>> Realme Pad X Geliyor! İşte Firmanın 5G’li İlk Tabletinden Detaylar!