iPhone 14 Serisinin Özellikleri Belli Oldu: Gümbür Gümbür Geliyor!

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 serisi ile tanıtılacak olan 4 modelin özellikleri belli oldu. İşte piyasanın en iyisi olarak tabir edilen seri hakkında detaylar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir iPhone 14 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Uzun süredir söz konusu seri hakkında ortaya çıkan sızıntılara beraber tanık olmuştuk. Artık iPhone 14 serisi modellerinin tanıtım tarihine aylar kalması ile yeni seri hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Hatta güvenilir kaynaklar tarafından, söz konusu modellerin tasarımına ilişkin de ortaya çıkan görseller bulunuyordu. Bu yüzden bazı özel detaylar hariç, hem tasarım anlamında hem de teknik özellik tarafında yeni seri hakkında birçok bilgiye sahibiz. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de de tanıtılacak olan Apple’ın amiral gemisi serisi modelleri hakkında işte tüm ayrıntılar.

iPhone 14 Serisinin Özellikleri Belli Oldu: Gümbür Gümbür Geliyor!

iPhone 14 özellikleri

Geçtiğimiz aylarda yeni model ile alakalı 4 modelin hangi isimlere sahip olacağı belli olmuştu. Artık iPhone 14 serisi ile gelecek modellerin, iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max olarak sıralanacağına eminiz. iPhone 13 serisinde karşımıza çıkan Mini modeli, yerini, iPhone 14 Max modeline bırakmış durumda. Bu modelin genel olarak, iPhone 14 modelinin, büyük ekranlı versiyonu olarak karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden iPhone 14 serisi ile gelecek 4 modelin, bu sene değiştiğini söyleyebiliriz.

Bununla beraber seri ile tanıtılacak iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacağı da biliniyordu. ayrıca bu panellerin delikli ekran tasarımına sahip olacağı da kesinleşmiş durumda. Kamera tarafını incelediğimizde ise, 48 MP çözünürlüğünde bir ana kameranın geleceği biliniyor. Genel olarak Android tarafında yüksek çözünürlüğe sahip kameralar karşımıza çıkıyordu. Apple’ın da yıllar sonra 48 MP çözünürlüğünde bir kamera ile geliyor olması, iPhone hayranları için iyi bir haber.

İşlemci tarafında Apple tarafından geliştirilecek A16 Bionic yongası ile gelecek model, serinin en güçlüsü olarak karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi akıllı telefon tarafında piyasanın en güçlü işlemcisi olarak sunulması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni seri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Black Shark 5 Serisi Yakında Geliyor: Oyun İçin En İyisi!

>> Yeni Sosyal Medya Düzenlemesi Hapis Cezası Bile Getiriyor