Apple AR Gözlüklerin Fiyatı Cep Yakacak: Cüzdanları Hazırlayın

Dünyanın En Değerli Markası Bakın Hangisi! En Değerli Şirketler 2022

Apple AR gözlüklerin fiyatı büyük oranda cep yakacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili ortaya atılan bazı iddialar endişe yarattı. Peki Apple tarafından geliştirilen bu gözlüğün fiyatı ne kadar olacak.

.

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri günümüzde neredeyse tüm şirketler tarafından üretiliyor. Bu durum rekabeti büyük oranda artırdı. Rekabet ile birlikte fiyatlarda belli oranlarda düşüş yaşanıyor. Fakat Apple bu konuda çok daha farklı bir strateji izliyor. Bu gözlükleri son derece yüksek fiyatlarla satışa sunmaya hazırlanıyor.

Gelen son detaylara göre Apple tarafından geliştirilen bu gözlükler 2 bin doların üzerinde olacak. Böyle bir şey gerçekleşirse kullanıcılar maddi anlamda büyük oranda zarar görecek. Ancak Apple söz konusu olduğunda bu rakamları çok rahat bir şekilde verecek hayran kitlesi var.

Apple AR gözlüklerin fiyatı

Apple tarafından geliştirilecek olan AR/VR gözlükleri hakkında çok fazla iddia ortaya atılıyor. Şirketin elektrikli araç projesi kadar gizli tutulan bu proje hakkında çok az bilgiye sahibiz. Ancak yeni iddialar sis perdesini yavaş yavaş kaldırıyor. Öncelikle bu cihazda MacBook Pro modelinde kullanılan 96 W adaptör yer alacağı söyleniyor.

Apple AR gözlüklerin fiyatı

Çip bakımından başarılı bir cihaz ortaya çıkarılacağı ayrı bir iddia konusu oldu. TSMC tarafından üretilen 5nm ve 4nm boyutundaki iki farklı işlemci bu cihazda yer alacak. Ayrıca M1 Pro çipi yine artırılmış gerçeklik gözlüğü için düşünülüyor. Tüm bu detaylara baktığımızda şirketin gelişmiş bir model sunmak istediği anlaşılıyor.

Artırılmış gerçeklik gözlükleri ne zaman çıkacak?

Apple tarafından geliştirilen bu gözlükler ile ilgili en önemli problemlerden bir diğeri ise çıkış tarihi. Birçok kişi 2023’te bu cihazın çıkacağını tahmin ediyor. Şirketin 2022 yılının sonlarında cihazın sunumunu yapacağı ve 2023 yılında satışa gönderileceği söyleniyor.

Bazı Apple analistleri ise bu gözlüklerin 2024 yılında piyasaya sunulacağını söylüyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple iPad Air (2022), Özellikleriyle Heyecanlandırırken Fiyatıyla Üzebilir

>> Aşı Olmayan Giremez! Apple, Facebook ve Google Gibi Şirketlerden yeni Kovid Önlemleri

. . . .