Amazon Kurucusu İlk Uzay Uçuşunu Yaptı (Video)

NASA Ay projesi

Alışveriş ile içli dışlı olan herkesin tanıdığı Amazon kurucusu ilk uzay uçuşunu yaptı. Bu konuda heyecan dorukta diyebiliriz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Uzay yolculukları her zaman için insanların ilgisini çekmeyi başardı. Hatta bazı şirketler sırf bu tür uzay yolculukları için kuruldu. Amazon ve Blue Origin gibi şirketlerin kurucusu olan Jeff Bezos bu konuda önemli bir karar aldı. Geçtiğimiz günlerde kendisine ve kardeşine bir uzay yolculuğu bileti almıştı.

Apollo 11 uzay aracının Ay’a iniş yaptığı günün 52. yıldönümünde uçma kararı aldılar. Böylece uzun süredir planlanan bu görev sonunda başladı. Jeff Bezos kendisi ile birlikte başka kişilerin bu uzay gemisinde yer almasını istiyordu. Wally Funk ve kardeşi Mark Bezos yolculuk için seçilmişti.

Amazon kurucusu ilk uzay uçuşunu video kaydına aldı

Yapılan bu uzay uçuşunda heyecan doruktaydı. 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemen de bu uçuşa katılanlar içerisinde yer alıyor. Yaklaşık olarak 1,5 dakika süren uzay seyahati büyük heyecan yarattı. Bu video ile birlikte uçuşun öncesi ve ve sonrası net olarak gösterilmiş oldu.

Her ne kadar uzayda kalınan süre sadece 1,5 dakika olsa bile yine de uçuşun geneli uzun sürdü. 82 yaşındaki Wally Funk ise uzaya giden en yaşlı isim olarak kayıtlara geçti. Oliver Daemen de en genç isim oldu. Böylece en genç kişilerden en yaşlı bireylere kadar herkesin uzay uçuşlarında yer alabileceği gösterilmiş oldu.

Dünyada sadece sayılı insanlar uzay yolculuğu yapabiliyor

Şu anda bu tür uzay yolculuklarını sadece belirli isimler gerçekleştiriyor. Onlar dışındakiler ne yazık ki bu tür uzay maceralarına katılamıyor. Bildiğiniz üzere diğer uzay turizmi yapan şirketlerin yine daha çok milyarderleri seçmesi tesadüf değil.

Şimdilik uzay yolculukları biraz pahalı gibi görünüyor. Ancak ilerleyen dönemlerde herkes bu tür yolculuklara katılabilir. Peki siz bu uçuş hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> SpaceX vs Blue Origin Mücadelesi İyice Kızıştı: Blue Origin Kaplumbağa Gibi Hareket Ediyor

>> Jeff Bezos Uzaya Çıkanları Seyretmekle Yetindi: Rekabet Fena Kızışıyor