Microsoft Windows 10 Destek Sözünü Yineledi: 1,3 Milyarı İlgilendiriyor

Windows 11 Android desteği

Gelecek versiyon ufukta gözükürken Windows 10 için Microsoft destek sözü veriyor. Özetle Windows 11 gelse de güncel sistem için özellik güncellemeleri de hazırlanıyor. 

Microsoft kısa vade için en çok Windows 11’i yayınlama konusunda heyecanlı. Lakin şu an hayatımızda olan ve uzun süre de kalacağa benzeyen Windows 10 için destek devam edecek. Kısacası firma son blog yayınında Windows 10 için yeni özellikler getirecek bir güncellemeyi müjdeledi. Firma hala bu işletim sisteminde olan aylık 1,3 milyar aktif cihaza desteğin süreceğini söylüyor.

Sonuçta işletim sistemi geçişi gerçekleştiğinde bu cihazların önemli bir kısmı Windows 11’e geçecek. Ne var ki haberlerimize de konu olan birçok sebeple önemli sayıda cihaz bu geçişi yapamayacak. Özellikle Windows 11’in TPM 2.0 çipini şart koşması çoğu güçlü bilgisayarın önünü tıkadı. Bunun yanında bazı bilgisayarlar da artık yaşları gereği bu geçişi yapamayacak. Ayrıca birçok kullanıcının da Windows 7’den geçişte memnun oldukları bu sistemi bırakmadıklarını gördük. Bu yüzden oldukça iyi çalışan Windows 10 için de bu durumun yaşanması olası.

Düşük FPS sorununa sebep olan Windows 10 güncellemesi kendiliğinden ya da elle silinebiliyor

Windows 10 kullanıcıları ilk etapta sadece güvenlik değil özellik anlamında da destek alacaklar

Windows 10’a bağlı kalmak isteyenler için iyi haber yine bu blog yazısının içinde yer aldı. Önemli konuların geçtiği yazıda firma süreci şöyle anlatıyor:

“Windows, hibrit ve uzak ortamlarda çalışmaya, öğrenmeye ve eğlenmeye devam edecek. Bununla birlikte insanların yaşamlarında önemli bir rol de oynamaya devam edecek. Amacımız, insanları ve kuruluşları korumaya yönelik hızlı ve güvenilir bir sistem oluşturmak. Aynı zamanda güncellemeler aracılığıyla özellikler ve işlevler sunmak amaçlarımız arasındadır. 21H2 versiyonu da optimize biçimde teslim edilen özellik güncelleme trendini sürdürecek.”

Çok önemli yenilikler getirmese de desteğin süreceğini göstermesiyle bu güncelleme öneme sahip. Wi-Fi güvenliğinde gelişmeler ve Windows Hello’nun iş bilgisayarlarında kullanımı hakkında gelişmeler söz konusu. Son olarak Windows içinde yer alan ve Azure için kullanılan Linux altyapısı için grafik işlemcisi ile çalışma bu güncellemede geliyor.

Şu anda Insider programına kayıt olanlar bu güncellemeyi deneyimliyorlar. Güncelleme için hedeflenen tarih ise bu yılın ikinci yarısı olarak ifade ediliyor.  Son olarak farklı bir blog gönderisinde de güncelleme ile oyun hizmetleri ile ilgili bazı sorunların da bu güncelleme ile çözüleceği bilgisi yer alıyor.

Diğer haberler:

>> Vodafone Ortak Altyapı Açıklaması Yaptı: İnternet İçin İşbirliği Çağrısı 

>> Nvidia Arm Destekli GPU Çalıştı: Rakiplerini Saf Dışı Bırakacak