Apple iPhone 13 Kullananlar Bakın En Çok Neyden Şikayetçi

iPhone 13 vs iPhone 14

Apple iPhone 13 kullananlar özellikle bir konudan dolayı büyük oranda şikayetçi. Hadi gelin hem bu hataya hem de konuyla ilgili merak edilen bütün detaylara birlikte göz atalım.

Apple tarafından geliştirilen iPhone modelleri genellikle çok beğeniliyor. Bu cihazların diğerleri ile kıyaslandığında özellik açısından ön planda olduğu biliniyor. Ancak son günlerde yaşanan bazı şikayetler bu durumu değiştirebilir. Apple tarafından tanıtılan ve iyi bir kullanıcı sayısı elde eden iPhone 13 modelleri ile ilgili bazı şikayetler var.

iPhone 13 kullanan kişiler 5G ve 4G altyapılarındaki sinyal yetersizliğinin büyük bir problem olduğunu söylüyor. Üstelik konu ile ilgili yaşanan sorunlar birçok kullanıcı tarafından deneyimlendi. Şikayetlere genel olarak bakıldığında iPhone 13 modelinin ortalama bir Android cihazı kadar bile sinyal vermekte zorlandığı ifade edildi.

Apple iPhone 13 kullananlar sinyal şikayetinde haklı mı?

Konu ile ilgili son derece önemli bir araştırma yapıldı. iPhone 13 kullanan kişilerin gerçekten de sinyal yetersizliği ile ilgili bir sorun yaşayıp yaşamadığı tespit edilmek istendi. Elbette kullanıcılar sinyal yetersizliği nedeniyle problem yaşıyor ve bu son derece açık. Fakat gerçekten de sinyal yetersizliğinin olup olmadığı araştırma konusu oldu.

Apple iPhone 13 kullananlar

Yapılan çalışmalarla birlikte RSRP testi gerçekleştirildi. Bu testlerde yaşanan sinyal yetersizliğinin doğru olup olmadığı tespit edilmek istendi. Herhangi bir elektronik cihazda RSRP değeri ne kadar yüksekse o kadar iyi bir sinyal sağlandığı söylenebilir. iPhone 13 cihazının sinyal değerlerine bakıldığında iPhone 12 modelinden bile daha iyi olduğu ortaya çıktı.

iPhone 13 sinyal konusunda probleme sahip değil

Apple iPhone 13 modeli ile ilgili yapılan çalışmalar ile birlikte sinyal değerlerinin son derece iyi olduğu ortaya çıktı. Bu denemeler ilk etapta 4G üzerinden gerçekleştirildi. Hemen ardından 5G üzerinden de bazı çalışmalar yapıldı. Sonuç genel olarak aynıydı.

Peki siz kendi iPhone modelinizde sinyal problemi yaşıyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> iPhone 6 Plus İçin Yeni Karar Alındı: Apple Listeden Çıkardı

>> Apple Car İçin Gaza Basıldı, Tesla’ya Rakip Olabilir