Bilgisayar Korsanları Yeni Yöntemler Deniyor: Bu Seferki Çok Farklı

Korsan maç izleyenlere

Bilgisayar korsanları yeni yöntemler ile kullanıcıları kötü yönde etkiliyor. Özellikle bazı yöntemler büyük bir açığa neden oluyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Hackerlar her geçen gün yeni yöntemler deneyerek büyük veriler elde ediyor. Bu verileri sanal ortamda satıyorlar. Konu ile ilgili ABD federal soruşturma bürosu önemli bazı açıklamalar yaptı. Bilgisayar korsanlarının akıllara durgunluk veren yeni yöntemler denediğini açıkladı.

Konuyla ilgili detaylara baktığımızda karşımıza anahtar kelime olarak deepfake teknolojisi çıkıyor. Bu teknolojiden faydalanan bilgisayar korsanları iş başvuruları yapıyor. Bu başvurular sonucunda işe alınmaları halinde şirketin verilerini ele geçirme imkanları oluşuyor.

Bilgisayar korsanları yeni yöntemler ile tuzak kuruyor

Aslına bakacak olursak bilgisayar korsanlarının yöntemi son derece basit. Kişisel bilgileri teker teker ele geçiren bilgisayar korsanları hemen ardından bu kişisel veriler ile sahte iş başvuruları yapıyor. Bu iş başvuruları elbette mülakat aşamasına geliyor.

Bilgisayar korsanları yeni yöntemler

İşte tam da bu aşamada kişisel verileri çalınan kişiler bilgisayar korsanları tarafından kullanılıyor. Deepfake teknolojisi ile birlikte mülakat içerisinde sanki bilgilerini çaldığı kişi konuşuyormuş gibi süreç devam ettiriliyor. Böylece iş başvurusundan kabul alma ihtimali artıyor.

Hackerlar çok ciddi veri elde edebiliyor

Günümüzün yeni petrolü olarak adlandırılan veriler büyük bir öneme sahip. Özellikle son dönemlerde bilgisayar korsanlarının ana hedefleri içerisinde verirler yer alıyor. Bu tür veriler internet ortamında veya dark web olarak adlandırılan platformlar içerisinde satışa sunuluyor.

Bilgisayar korsanları yeni yöntemler denemekten çekinmiyor. Özellikle kurumsal işletmeler ana hedef içerisinde yer alıyor. ABD bünyesinde faaliyet gösteren kurumsal işletmeler devasa verirler içeriyor. İşte bilgisayar korsanlarının hedefi bu tür platformlar oluyor. Elde edilen bütün veriler hızlı bir şekilde satışa sunulabiliyor.

Peki siz bilgisayar korsanları tarafından kullanılan bu tür yöntemler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Windows ve Mac Bilgisayarlarda Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

>> Konftel, Bilgisayar Tabanlı Oda İçi Sistemler Pazarındaki Portföyünü Yeni ‘Video Konferans Sistemleri’ ile Genişletiyor