Artık YouTube Videolarını Düzenlemek Mümkün: İşte Detaylar

YouTube yeni reklam

YouTube, içerik üreticileri için YouTube videolarını düzenlemek mümkün. İşte yeni özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

YouTube, sürekli farklı özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde, genellikle kullanıcılar tarafında kullanımı kolaylaştıracak özellikler karşımıza çıkıyordu. Fakat yeni gelen özelliğin, biraz daha içerik üreticilerini ilgilendirdiğini belirtelim. Geçtiğimiz günlerde Google’dan sızdırılan bilgilere göre YouTube’un içerik oluşturucular için yeni özellikler ile geleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat yeni özellik hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyordu. Sonunda yeni özelliğin detayları belli oldu. Artık içerik üreticileri, videolarını düzenleyebilecek. Bu da, ufak tefek hatalar olan videoların kolaylıkla düzenlenip yayında kalmasını sağlayacak. Daha önce ufak tefek hatalarda düzeltmeler kolay değildi. Artık bu durumun kolaylaşacağını belirtelim.

Artık YouTube Videolarını Düzenlemek Mümkün: İşte Detaylar

YouTube içerik üreticilerin en büyük derdi, uzun videolarda gözden kaçan detaylar. Bu detaylar ufak olsa bile mide bulandırabiliyor. Genellikle içerik üreticileri bu hatayı fark etmediği zaman, videoyu silmek zorunda kalıyor. Ardından söz konusu hatayı kaldırıp yeniden yüklemek gerekiyor. Bu da haliyle izlenmelerin yok olması anlamına geliyor. Fakat YouTube’un içerik üreticileri için sunacağı yeni özellik sayesinde YouTube Studio tarafından bu videoları düzenlemek mümkün hale geliyor.

YouTube Videolarını Düzenlemek

Bu özellik sayesinde YouTube video düzenlemeleri kolaylıkla yapılabilecek. Fakat bu özelliği kullandıktan sonra, videonun o kısmında söz konusu videonun düzenlendiği belirtilecek. Yani bir YouTube izleyicisi iseniz, izlediğiniz videoda bir düzenleme olduğu takdirde, sağ üst tarafta video kartları kısmında videonun düzenlendiği belirtilecek. Hatta bu düzenlemenin notları da kullanıcılar ile paylaşılacak.

Genel olarak bu özelliği değerlendirdiğimizde, hem içerik üreticiler, hem de kullanıcılar için avantajlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Hatta YouTube, bu özelliği kullanıcılara getirmek için geç bile kalmış durumda. Çünkü YouTube, genellikle müzik değiştirmek gibi basit işlevler için bu özelliği kullanıyor. Bu yüzden yeni YouTube özelliğinin, özellikle içerik üreticileri tarafında, uzun süredir beklenen, yıllardır olması gereken bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12S Yeni Özellikleri İle Görüldü: Aile Genişliyor 

>> Xiaomi 12 Ultra iPhone’cuları Kıskandıracak!