Avatar 2, Yeni Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor! Tarihte Bir İlk!

Rekorların yönetmeni James Cameron, yeni filmi Avatar 2’yle yeni bir başarıya daha imza attı. Film, dünya çapında 2 milyar dolar hasılat rakamını geride bıraktı ve hâlâ büyük ilgi görüyor.

Avatar 2, James Cameron’a yeni bir rekoru getirdi. Yahoo Movies’teki habere göre film, dünya çapında 2 milyar dolar hasılatı geride bıraktı. Böylece Cameron, 3 farklı filmle 2 milyar dolar barajını geride bırakan ilk ve tek yönetmen olarak sinema tarihinde yerini aldı.

1. Avatar (2009) – 2.9 milyar dolar hasılat
2. Titanic (1997) – 2.2 milyar dolar hasılat
3. Avatar (2022) – 2 milyar dolar hasılat (Ve sinemalarda gösterimleri devam ediyor).

Yönetmenin şu an en güncel filmi olan Avatar 2, tahminlere göre yaklaşık 460 milyon dolarlık yapım bütçesine sahip. Dişe dokunur bir kâr elde edebilmesi için de milyar dolar barajını geride bırakması bekleniyor ve zaten büyük ilgi göreceği de tahmin ediliyordu. Öyle de oldu.

Avatar 2, Yeni Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor! Tarihte Bir İlk!

Avatar 2’den sonra 3, 4 ve 5 ne zaman gelecek?

Koimoi sitesindeki bilgilere göre bu filmlerin senaryoları hazır. Örneğin Avatar 3, Avatar Suyun Yolu filmden en az 2 sene sonra, daha sonraki film de üçüncü filmden 3-4 sene sonra ve beşinci film de dördüncü filmden birkaç sene sonra vizyona girebilir. Ne yaptıklarından emin olduklarını belirten yönetmen, şimdilik net gösterim tarihleri vermekten kaçınıyor.

Tüm zamanların en çok hasılat elde eden 5 filmi!

1. Avatar: 2009 yılında gösterime giren film, Kuzey Amerika’da 785 milyon dolar, uluslararası arenada da 2,14 milyar dolar hasılat elde etti. Toplam hasılat rakamı ise, 2.9 milyar dolar.

2. Avengers: Endgame: 2019 yılında vizyona giren film, son yıllardaki Marvel fırtınasının en güçlü temsilcilerinden. Toplamda yaklaşık 2.8 milyar dolarlık hasılat elde etti.

3. Titanic: 1997’de vizyona giren film, bir başka James Cameron filmi olarak kayıtlarda yerini alıyor. Pek çok ödül kazanan yapım, 2.2 milyar dolarlık hasılat rakamıyla uzun süre zirvede yer almıştı.

4. Star Wars: Episode VII – The Force Awakens: 2015 yapımı film, Star Wars serisinin ilk 10’da yer alan tek filmi. 2 milyar 69 milyon dolarlık gişe hasılatıyla 4. sırada yer alıyor.

5. Avatar 2: Suyun Yolu.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Merak ettiğimiz ise, Avatar 2’nin 3 milyar dolar sınırını geride bırakabilen ilk film olup olamayacağı… Sizce bunu başarabilir mi?

İlgili Haberler

>> Windows 10 İçin Karar Verildi! Bu Tarihe Dikkat!