Kripto Para Dolandırıcısı Milyonluk Vurgun Yaptı: Hacker Hesabı Boşalttı

bu 4 altcoin gelecekte

Kripto para dolandırıcısı milyonluk vurgun ile kayıplara karıştı. Bilgisayar korsanı bugüne kadar yapılan en büyük saldırılardan bir tanesini gerçekleştirdi.

Dijital varlıkların önemi her geçen gün artarken aynı zamanda siber güvenlik başka bir boyuta atladı. Kripto para alanında güvenlik önlemleri her zamankinden daha fazla kritik hale geldi. Sayısız kripto para ve token bilgisayar korsanlarının tehdidi altında. Türkiye’de de benzer dolandırıcılık vakaları yaşanmıştı.

Ortaya çıkan son detaylara göre Binance Smart Chain kullanılarak bir Defi protokolü boşaltıldı. Qubit isimli bu platform hırsızlık vakası ile karşı karşıya kaldı. Yılın bugüne kadarki en büyük dolandırıcılık vakası olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayar korsanı son derece büyük bir açık keşfetti ve bundan yararlandı.

Kripto para dolandırıcısı 80 milyon dolar çaldı

Qubit Finance 80 milyon dolarlık kripto para vurgunu ile karşı karşıya. Gelen son detaylara baktığımızda bu saldırganın Binance Smart Chain üzerinden Ethereum yatıyormuş gibi yapıp yatırmadığı ortaya çıktı. Akıllı sözleşme protokolünden yararlanan bu hacker, yılın en büyük vurgununa imza attı.

Kripto para dolandırıcısı

Qubit Finance bilgisayar korsanı ile irtibata girmeye çalıştı. Hacker onlarla görüştü ve platformun kurucuları kendisine 250 bin dolar teklif verdi. Çalınan varlıkları iade etmesi karşılığında bu hackera para ödülü teklif edildi. 250 bin dolarlık ödül ile ilgili henüz bilgisayar korsanından cevap gelmedi.

Qubit Finance büyük değer kaybetti

Yaşanan hacker saldırısı ile birlikte bu platformun kendi tokeni yaklaşık olarak yüzde 30 seviyesinde değer kaybetti. Genellikle saldırıya uğrayan platformlar büyük oranda düşüş yaşıyor. Ancak yatırımcıların güven duymaya devam etmesi ile birlikte yeniden eski haline gelebiliyor.

Kripto para borsaları ne yazık ki bilgisayar korsanlarının tehdidi altında yaşamak zorunda. Siber güvenlik önlemleri arttırılmadığı sürece bu tür vakalar daha fazla yaşanacaktır. Özellikle kripto para alanında daha fazla siber güvenlik mimarisi oluşturulması şart.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Yasası Netleşmeye Başladı: Güzel Haberler Var

>> Rusya Kripto Para Madencilerini Ülkeye Çağırıyor: Dijital Varlıklar Yükselebilir