Bilgisayar Korsanları Komedi Filmlerini Kullanmaya Başladı: İşte Yeni Saldırma Taktikleri

Telefonunuzda casus yazılım

Bilgisayar korsanları komedi filmlerini kullanarak büyük bir güvenlik açığı yaratıyor. Özellikle son dönemlerde bu güvenlik açığının çok daha fazla arttığını görüyoruz.

Siber güvenlik artık günümüzün tartışmasız en büyük problemleri içerisinde yer alıyor. Bilgisayar korsanları DDoS saldırıları, bypass ve çeşitli fidye yazılımları ile birlikte son derece tehlikeli güvenlik açıklarına neden oluyor. Son olarak Borat isimli yeni uzaktan erişim Truva atı aktif hale getirildi.

Uzaktan erişime sahip olan bu tür Truva atı yazılımlar genelde farklı isimler alıyor. Kurgusal bir komedi filmi olan Borat bilgisayar korsanları tarafından tercih edildi. Bu yazılımı kendi cihazında çalıştıran kişiler ne yazık ki bilgisayar korsanlarının adeta oyuncağı haline geliyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda çok fazla cihaza bu virüsün bulaştığı ifade edildi.

Bilgisayar korsanları komedi filmlerini tercih ediyor

Özellikle dikkatsiz kullanıcılar için bu yeni güvenlik açığı son derece tatsız şakalara neden olabiliyor. Dünyanın en ünlü siber güvenlik platformları içerisinde yer alan Cyble tarafından yapılan açıklamalar bir hayli ilginç. Borat isimli uzaktan erişim Truva atının bilgisayarların fare ve klavye kontrolünü ele geçirebildiği söylendi.

Bilgisayar korsanları komedi filmlerini

Dosyalara ve ağ noktalarına erişim yine bu tür zararlı yazılımlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Böylece cihazınız ile ilgili neredeyse tüm kontrol bilgisayar korsanlarının eline geçiyor. Böyle bir zararlı yazılımın ne kadar tehlike yaratacağını tahmin etmek aslında pek zor değil.

Yüksek düzeyli saldırılara yer veriliyor

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara göre bir hayli popüler olan bu zararlı yazılım yüksek düzeyli saldırılar gerçekleştirebiliyor. Her kullanıcıya saldıran Borat büyük bir endişe yaratıyor. Özellikle kurumsal firmalara bu tür zararlı yazılımların ulaştırılması tehlikenin boyutlarını önemli ölçüde artırıyor.

Bu tür zararlı yazılımlar klavye dinleme, ses ve webcam kaydı ile birlikte uzak masaüstü erişimi sağlayabiliyor. Yani kısacası bilgisayar korsanları cihazınızı istediği gibi kullanabiliyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Ünlü Hacker Grubu Büyük Tehditler Savurdu: Hepsinin Gözü Döndü

>> Rus Hackerlar Android Kullanıcılarına Saldırmaya Başladı: Herkes Tehlikede