Ünlü Hacker Grubu Büyük Tehditler Savurdu: Hepsinin Gözü Döndü

Telefonunuzda casus yazılım

Ünlü hacker grubu büyük tehditler ile gündeme geldi. Rusya tarafından saldırıların devam ettirilmesi halinde siber atakların gerçekleşeceği belirtildi.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş sürekli yeni gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. Rusya uzun bir süredir siber dünyada savaş halinde. Uluslararası hacker grubu olarak bilinen Anonymous bazı açıklamalar yaptı. Bu grup BBC ile röportaj gerçekleştirdi. Yapılan röportaja baktığınızda tehdit içerikli olduğunu görüyoruz.

Ülkedeki bazı televizyon kanallarını ele geçiren bu grup saldırıların devam edeceğini söyledi. Rusya ve Rusların savaşa karşı olduğunu belirten bu grup aksi halde saldırıların daha fazla artacağını belirtti. Böylece siber dünyada rekabetin iyice çekişmeli hale geleceğini görüyoruz.

Ünlü hacker grubu çok ciddi

Uluslararası hacker grubu tarafından yapılan açıklamalarda Kremlin propaganda kanallarına yönelik yayın kesme saldırılarının devam edeceği belirtildi. Ukrayna’daki mevcut durumun görüntüleri ise yine ulusal kanallarda yayınlanacak. Şu sıralar Rusya’da bağımsız platformlardan haber almak çok zor.

Ünlü hacker grubu büyük

Ukrayna’da barışı sağlamak için gerekli adımlar atılmazsa Kremlin zor durumda kalacak. En azından ünlü hacker oluşumu Kremlin’i serbest bırakmayacak gibi görünüyor. Fakat Rusya’nın da yine benzer şekilde siber orduya sahip olduğunu biliyoruz. Yani karşılıklı çok büyük bir savaş yaşanacak.

Siber dünyada rekabet artıyor

Özellikle son yıllarda siber dünyada rekabetin çok ciddi şekilde arttığını görüyoruz. Sadece ünlü hacker oluşumu Anonymous değil aynı zamanda diğer siber grupların da büyük bir savaş içerisinde olduğu açık. Rusya kendi siber ordusu ile onlara karşılık vermeye çalışacak. Fakat Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaşta aslında siber dünyanın nasıl bir rekabet içerisinde olduğu iyice görüldü.

Anonymous daha çok Rusya hükümetine bağlı medya kuruluşlarına saldırıyor. Halkın bağımsız haberler almasını isteyen bu grup bir şekilde bu tür medya organlarını ele geçiriyor. Böylece Ukrayna’dan çeşitli görüntüler yayınlanıyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Cihaz Kullanıyorsanız Hackerlar Sizi Takip Ediyor Olabilir: Büyük Güvenlik Açığı

>> Çin Hack Aracı ABD Tarafından Ele Geçirildi: Panik Havası Hakim