ETH XRP ve ADA Fiyat Tahminleri: Başarılı Analist Piyasayı Değerlendirdi

kripto paralarda yükseliş

ETH XRP ve ADA fiyat tahminleri başarılı bir analist tarafından açıklandı. Kripto paraların geleceği seviyeyi 9 defa doğru tahmin eden bu analist bakın ne yorum yaptı? İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Kripto paraların gösterdiği fiyat hareketleri devam ediyor. Piyasaların uzun süredir kırmızı mum yakması yatırımcıların büyük oranda zarar etmesine neden olmuştu. Şimdi ise işler tersine dönmüş gibi görünüyor. Özellikle Ethereum için yeşil ışık yakıldı. Son dönemlerde yukarı doğru yükseliş açık bir şekilde sinyal verdi.

Bitcoin yaklaşık olarak yüzde 14 oranında yükselme kaydederek diğer kriptolarda da umut yarattı. Mesela sadece ETH bile yüzde 8 oranında artış yakalayarak diğer altcoinlerin de artmasını sağladı. SEC ise XRP davasında baskın konumunu artırıyor.

ETH XRP ve ADA fiyat tahminleri

Bitcoin fiyatının en kötü senaryoda 14 bin dolara düşme ihtimali var. Elbette bu bahsettiğimiz en kötü senaryoda ortaya çıkabilecek bir durum. Bazıları ise 20 bin dolar düzeyine kadar düşeceğini söylüyor. Böyle bir durumda Ethereum 800 veya 1400 dolar seviyesine kadar düşme ihtimaline sahip. Hiç kimse bu tarz seviyelerin gelmesini kesinlikle istemiyor.

ETH XRP ve ADA

Genel görüş daha çok Bitcoin 30 bin doları test edebilir yönünde. ADA ve XRP bu durum karşısında en fazla yüzde 8 oranında düşüş yaşayabilir. Bu nedenle yatırımcıların 20 bin dolar altına düşülmediği sürece panik olmaması gerekiyor. Bunun üstündeki tüm düzeltmeler normal kabul edilebilir.

Ethereum için görüşler daha olumlu

En büyük altcoin olarak görülen Ethereum için tahminler çok daha olumlu. Bu kripto para biriminin ciddi oranda düşüş yaşanması halinde korku oranı daha fazla artış gösterecektir. Fakat mevcut indikatörlere bakıldığında henüz panik için erken olduğunu söyleyebiliriz.

2021 yılının başlarında yarıda kalan boğa koşusunun devam etme ihtimali var. Böyle bir durumda yıl sonuna doğru şimdiki rakamların en az 2 katı gelebilir. ADA için 2 dolar XRP için 3 ve ETH için 5000 dolar kesinlikle hayal değil.

İlgili Haberler:

>> FED Kripto Paralar Konusunda Önemli Açıklamalar Yaptı: Bazı Altcoinleri Destekliyor

>> Bitcoin Dolandırıcıları Silah Zoruyla Bir Yatırımcıyı Kaçırdı: Akıl Almaz Bir Olay Yaşandı