Bitcoin Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: Kötü Tablo Devam Edecek Mi?

Bitcoin düşüş nedeni

Bitcoin düşüş nedeni yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu sabah yaşanan sert düşüş nedeniyle yatırımcılar büyük bir panik içerisinde kaldı. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Küresel çapta Bitcoin en önemli yatırım araçları içerisinde yer alıyor. Hatta onun altın ile kıyaslandığında çok daha güçlü bir yatırım aracı olduğu ifade ediliyor. Ancak Blockchain teknolojisinin yapabilecekleri sadece Bitcoin gibi kripto paralardan ibaret değil. Aynı zamanda çeşitli NFT projeleri üretilebiliyor.

Tüm bunlara ek olarak metaverse alanını Blockchain ile tasarlamak ve güvenlik duvarı oluşturmak yine bu teknoloji ile mümkün. Ancak tüm bunlara rağmen yine de kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşanıyor. Blockchain teknolojisi bu düşüşleri şimdilik pek durduramadı. Peki ne oldu da aniden Bitcoin bu kadar sert bir şekilde düştü.

Bitcoin düşüş nedeni belli oldu

Bu sabah erken saatlerden itibaren düşüşle başlayan Bitcoin yaklaşık olarak 37 bin dolarda. Altcoinler ise adeta ezildi. Avax ve Solana gibi kripto para devleri bile büyük bir geri çekilme yaşadı. Böyle bir sonuç çıkmasının çok önemli 3 nedeni var. Bunlardan ilki FED ile ilgili.

Bitcoin düşüş nedeni

Yapılan son açıklamalara bakacak olursak ABD Merkez Bankası FED faiz artıracak. Bu durum BTC için olumsuz değerlendiriliyor. Yaşanan düşüşün bir diğer önemli nedeni ise Wall Street ile artan korelasyon. Her ne kadar BTC kendisini farklı bir alan olarak tanımlasa bile yine de büyük hisse senetleri ile orantılı gidiyor.

Rusya Merkez Bankası kararı

Rusya Merkez Bankası tarafından verilen karar büyük bir endişe yaratıyor. BTC ile ilgili yaşanan düşüşün en önemli nedenlerinden bir diğeri de yasaklanma ihtimali. Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalarda BTC için yasaklanmalı ifadesi kullanıldı.

Bütün bu nedenlerden dolayı Bitcoin düşüşe devam ediyor. Hiç kimse ne zaman toparlanacağı konusunda net bir açıklama yapamıyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde: BNB ve XRP Direniyor

>> Bitcoin Büyük Yatırım Almaya Hazırlanıyor: Fiyatı Aniden Yükselebilir