Bitcoin Fiyat Tahmini Yenilendi: Bu Seviyeleri Görecek

Kripto para yasası

Bitcoin fiyat tahmini sürekli olarak yenileniyor. Bu defa daha ilginç tahminler ortaya atıldı. Hadi gelin kripto para devi ile ilgili yapılan fiyat tahminlerine ve diğer detaylara birlikte göz atalım.

Kripto para dünyası çok hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Ancak bu yükselişler tek bir çizgide gerçekleşmiyor. Mesela tek seferde Bitcoin 48 bin dolardan 80 bin dolara kadar yükselemiyor. Aslına bakacak olursak hiçbir yatırım aracı böyle bir yükselişe sahip değil. Fakat Bitcoin aşırı derecede zikzak çizmeye başladı.

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde lider olan Bitcoin dün 52 bin doları bile aştı. Fakat gece beklenmeyen bir düşüş yaşandı. 47 bin dolar düzeyine kadar gerileyen kripto para devi beklentileri boşa çevirdi. Dijital dünyanın en önemli kahinlerinden bir tanesi olan PlanB son derece önemli açıklamalara yer verdi.

Bitcoin fiyat tahmini sürekli değişiyor

Bitcoin ile ilgili fiyat tahminleri yapan PlanB, normalde hedefini 2021 yılının kasım ayı sonuna kadar 90 bin dolar olarak belirlemişti. Fakat istenen olmadı. Şimdi ise yeni bir tahmin yürütülüyor. Fiyatın 50 bin dolar ile 200 bin dolar arasında gidip geleceği söyleniyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Kripto para devinin bu aralara akümüle olması aslına bakacak olursak çok zor değil. 200 bin dolar seviyesine tahmini olarak 2027 yılında ulaşabilecek. Yani kripto para dünyasında hızlı bir şekilde yükseliş göreceğimiz dönemler geride kaldı.

Yükseliş beklentisi devam ediyor

Kripto paralar ile ilgili yapılan tahminlere baktığımızda 2022 yılının ilk 4 ayında 80 bin dolar düzeyinin görülmesi bekleniyor. Ancak Wall Street hisseleri yukarı doğru şişerken Bitcoin aşağı doğru hareket ediyor. Yatırımcıların istediği ise bunun tam tersiydi.

Önümüzdeki aylardan Bitcoin muhtemelen yeniden 60 bin dolar seviyelerini zorlamaya çalışacak. Fakat buradan 100 bin dolara geçmesi o kadar kolay olmayacak. Peki siz Bitcoin ile ilgili gelecek senaryosunda ne görüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin 120 Bin Dolar Hedefine Ne Zaman Ulaşacak? Analistler Açıkladı

>> Bitcoin Mega Boğa Ne Zaman Başlayacak? Uzman Analistler Açıkladı