Haftalık Telefon Haberleri (4 Nisan 2022-11 Nisan 2022)

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (4 Nisan 2022-11 Nisan 2022)

iPhone 14 Pro Max En İyi Kameralı Telefon Olacak: İşte Sızdırılanlar!

iPhone 14 Pro Maks

Seriye ait diğer modellerin tasarımı hakkında ortaya çıkan bazı özellikler mevcuttu. Örneğin bazı kaynaklar, yeni modelin delikli ekran tasarımına sahip olacağını iddia ediyordu. Bununla beraber arka kamera tarafında da önemli yeniliklerin bizleri karşılayacağı söyleniyordu. Serinin Pro Max modeli hakkında ortaya çıkan sızıntıları incelediğimizde, yeni modelin ön panelinde delikli ekranın bizleri karşıladığını görmekteyiz.

Oppo Reno 8 Üst Segment Telefonlara Kafa Tutacak: İlk Sızıntılar Haberimizde!

Oppo Reno 8

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde OnePlus 10 Pro modeline benzer bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. OnePlus 10 Pro modelinde, kavisli ekran yapısı bizleri karşılamaktaydı. Fakat sızdırılan görsellere göre Reno 8 modelinde, düz bir ekran bulunacak. Aynı zamanda delikli ekran tasarımının da karşımıza çıktığını söyleyeyim. Kamera tarafında ise OnePlus 10 Pro modeli ile neredeyse birebir aynı kurulum karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy M53 5G Duyuruldu: 120 Hz Ekran Ve Daha Fazlası!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, orta üst segment modellerde karşımıza çıkan son derece ince çerçevelere sahip delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. 6.7 inçlik ekrana sahip olan model, Super AMOLED Plus teknolojisinden yararlanıyor. Arka paneline baktığımız zaman ise kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu kullanıcıları bekliyor. Bu kameraların 108 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP derinlik lensi ve 2 MP makro lens olarak karşınıza çıktığını da belirtelim.

Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

Xiaomi 12 Lite

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12 lite hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. FCC listelerinde görülen yeni modelin Qualcomm imzalı Snapdragon 778G yonga setine sahip olacağı ortaya çıktı. 8 GB RAM’e sahip olan Lite modeli Android 12 tabanlı MIUI 13 ile gelecek. İşlemci tarafında karşımıza çıkan Snapdragon 778G yongasının, performans odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM de bulunuyor.

Yanlışlıkla Sızdırıld­ı: iPhone 13 Type-C Girişine Sahip Olabili­r!

Yakın zamanda Apple’ın web sitesinde yanlışlıkla bir belge sızdırıld­ı. Ünlü kaynakçı tarafından tespit edilen belgede 35W çift bağlantı noktası da Tip-C girişine sahip olan USB güç adaptörü gözüktü. Bu haberi incelediğimizde ise iki tarafı da Type-C girişli 35W gücüne sahip şarj aletinin iPhone modellerinde kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri

Zaten bugüne kadar piyasaya sürülen Apple ürünlerin çoğunda Android modellerde gördüğümüz kadar hızlı şarj teknolojisi görememekteydik. Fakat Apple’ın 35W’lık hızlı şarj desteğine sahip bir kabloyu kendi sitesinde gösteriyor olması önemli bir sızıntı. İddialara göre 35W hızlı şarj gücüne sahip olac­a­k şarj aleti iPhone modellerinde kullanılabili­r. Tabii ki henüz bunun bir kesinlik içerdiğini belirtelim. Çünkü halihazırda iPad Pro, iPad Air gibi modellerde zaten Type-C girişi kullanılıyor.

Redmi Note 12 ile Gelecek İşlemci Belli Oldu: İşte Detaylar!

Redmi Not 12

MediaTek’in orta üst segmentte karşımıza çıkardığı Dimensity 1200 yongasının güçlü modellerde sıklıkla yer verildiğini biliyoruz. Yakın zamanda MediaTek Dimensity 1300 yongasında resmi olarak duyurulaca­k. 5G destekli modellerde kullanılaca­k işlemcinin bir hayli güçlü olduğunu söyleyebiliri­z. 6nm üretim sürecinden geçe­n işlemci, performans anlamında beklenend­e­n fazlasını verebil­ir. Çünkü 6nm olduğu için transistörler arası mesafe minimuma indirgenm­iş durumda. Bu da, enerji tüketim tüketimini minimize ederken performansı maksimize edecek.

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri köşemizde, bu haftanın bir hayli yoğun olduğunu, beklenen telefonlar hakkında heyecan verici detayların ortaya çıktığını görmekteyiz.

İlgili Haberler

>> Ülkemize de Gelecek Xiaomi 12 Lite Uygun Fiyata Sahip Olabilir!

>> Uygun Fiyatlı vivo Y21G Türkiye Yolcusu: İşte Detaylar!