Bitcoin 40 Bin Doların Üzerinde Tutunmaya Çalışıyor: Piyasalarda Savaş Var

Bitcoin 30 Kasım

Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutunmak için büyük bir gayret gösteriyor. Fakat ilk etapta hiç kimse kripto para devinin nasıl bu seviyelere geldiğini pek anlayamamıştı.

Dünyanın en büyük dijital para birimi olarak bilinen Bitcoin yeni haftaya ne yazık ki geri çekilme ile başlamıştı. Fakat çok hızlı bir şekilde fiyatında artış yaşandı. Üstelik sıkışık fiyat grafiğine baktığımızda yukarı yönlü bir eğilimin ortaya çıktığını görüyoruz. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş ile birlikte fiyatlar adeta çıldırdı.

Tüm dünyanın Rusya karşıtı tavır sergilemesi ile birlikte kripto paraların değeri arttı. Bunun nedeni elbette Rusya’nın kripto paraları desteklemesi ile ilgili değil. Bundan daha ziyade yaptırımların çeşitli dijital varlıklar ile aşılma ihtimalinin ortaya çıkması. Rusya tüm banka engelleme sistemlerini kripto paralar ile aşabilir.

Bitcoin 40 bin doların üzerinde yaşam mücadelesi veriyor

Dijital para devi özellikle şu sıralar Rusya için büyük bir kurtuluş anlamına geliyor. Tüm dünyada kabul gören Bitcoin ile işlem yapmak isteyen Rusya hükümeti bazı hamlelere girişti. Yaşanan tüm gelişmeler üzerine Bitcoin kısa bir süre içerisinde 40 bin doları aştı ve orada tutundu.

Bitcoin 40 bin doların

Bitcoin ile ilgili açıkçası kimse böyle bir gelişme beklemiyordu. Herkes düşüş eğilimli bir piyasa olduğuna inanıyordu. Hatta kimileri ayı sezonunun geldiğini bile söyledi. Mesela Ethereum kurucusu ayı piyasası sinyallerinin çok güçlü olduğunu belirtti. Tüm bu gelişmeler kripto para birimlerinde düşüş yaşatsa bile Rusya haberi hızlı bir yükseliş sağladı.

Bitcoin ile ilgili fiyat beklentileri

Kripto para devinin kısa bir süre içerisinde 50 bin dolar yolculuğunun başlaması bekleniyor. 7 gün 24 saat boyunca işlem gören piyasalar yükseliş ve düşüş hareketlerini çok sert bir şekilde hissediyor. Aniden düşüş ve aniden yükseliş yaşanması endişe havasını körüklüyor.

Özellikle son dönemlerde Bitcoin ile ilgili yaşanan gelişmeler muhtemelen fiyatları yukarı yönlü hareket ettirecek. Ancak eski 69 bin dolar rekorunu geçip geçmeyeceği henüz net değil.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Yatırımları Hangilerine Yapılmalı? Analistler Açıkladı

>> Ünlü Analist 5 Altcoin İçin Uyardı: Büyük Artış Yaşanacak