Kripto Paralarda Bu Hafta Neler Yaşandı? (4 – 11 Nisan)

Bitcoin yükselişinde son

Kripto paralarda bu hafta son derece heyecanlı geçti. Özellikle bazı haberler yatırımcılarda çok fazla heyecan yarattı. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dijital varlıkların kullanımı arttıkça bu alanda ortaya çıkan haberler kendisini daha fazla gösteriyor. Bazı büyük kripto para borsaları ile birlikte kimi yeni teknolojilerin heyecanı doruklara çıkardığını görüyoruz. Bu hafta yaşanan bazı gelişmeler özellikle yatırımcıları hem endişelendirdi hem de neşelendirdi.

Kripto paralarda bu hafta: Avrupa Birliği kararı ve Hydra

Kripto para dünyasında bu hafta yaşanan en önemli gelişmelerden ilki bazı yaptırımlar ile ilgiliydi. Avrupa Birliği Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları açıklamaya devam ediyor. Rusların yaptırımları atlatmak için bazı kripto paralara yöneldiği ifade edildi. Bunun üzerine Avrupa Birliği önemli bir karar alarak kripto para hizmetlerinin Rusya kaynaklı olması halinde askıya alınacağını ifade etti.

Kripto paralarda bu hafta

Bu haftanın en fazla öne çıkan bir diğer önemli haberi ise en büyük yasadışı pazar yeri olarak bilinen Hydra ile ilgiliydi. Yasadışı kripto para alışverişi yapıldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma yürütülen bu platform kapatıldı. Ayrıca içeride yer alan milyonlarca dolar değerindeki Bitcoin ele geçirildi. Böylece yasadışı kripto para dünyasına darbe vuruldu.

NFT Discord kanalları ve Binance

NFT Discord kanalları siber saldırıya uğradı. Bu durum birçok büyük projeyi önemli ölçüde etkiledi. Bored Ape Yach Club gibi bazı NFT projelerinin kanalları bile siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Durum böyle olunca proje sahipleri müdahale etmek zorunda kaldı.

Binance tarafından alınan bir karar haftanın en önemli haberleri içerisinde yer alıyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre dünyanın en büyük kripto para alım ve satım platformu bazı dijital varlıkları listeden çıkardı. HEGIC, RENBTC ve SUSD ile ilgili işlem çiftleri durduruldu.

Haftanın en önemli ve heyecan verici kripto para haberlerini sunmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Kripto Paralarda Merkez Olacak: Yeni Anket Sonuçları

>> Türkler Kripto Para Kazandıran MMORPG Oyunu Geliştirdi! Detaylar Burada