BlizzCon 2021 Açıklamalarından İlgimizi Çekenler

BlizzCon 2021 Açıklamalarından İlgimizi Çekenler

2021 yılının BlizzCon etkinliği dev oyun şirketi Blizzard’ın birçok duyurusuna sahne oldu. Biz de yapılan duyuruları sizin için derledik…

Dün başlayan dev oyun şirketi Blizzard’ın etkinliği BlizzCon 2021 birçok önemli duyuruya sahne oldu. İlk olarak firmanın en büyük markalarından World of Warcraft ve Diablo ile ilgili önemli gelişmeler var. Alışıldığı biçimde koronavirüs bu etkinliği de ciddi oranda etkiledi. Bu yüzden etkinlik bu sene sanal ortamda gerçekleşiyor.

İlk olarak önemli bir nokta var. Meraklılar yapılan etkinlikleri ücretsiz biçimde takip edebiliyor. Ayrıca bu senenin firma için bir başka önemi de Blizzard’ın 30. yılı olması. Etkinlik takvimini ve canlı yayınları BlizzCon resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

İşte BlizzCon 2021 etkinliğinden önemli duyurular:

World of Warcraft

Fuardaki ilk büyük haberler World of Warcraft: Shadowlands’ten geldi. Oyuna eklenen yeni güncellemenin ismi Chains of Domination olarak ortaya çıktı. Ne var ki güncellemenin çıkış tarihi henüz belli değil. WoW Classic içinse 2007 yılından Burning Crusade sunucuları açılacak. Bu güncellemeyle klasik versiyon oyuncuları karakterlerini level 70’e yükseltme şansına sahip olacak. Yalnız karakterini henüz 60 level noktasına getirmeyen oyuncular için de bir boost modu gelecek. Ancak bu mod ücretli olacak.

Diablo

BlizzCon 2021’in bir başka büyük haberi de Diablo 2’nin yenileneceğiydi. Hatta bu versiyon bu yıl piyasaya çıkacak. Oyun, 4K destekli yepyeni grafiklere sahip olacak. 144 Hz yenileme hızını destekleyecek. Oyunun yeni hali eski kodunun yeni grafiklerle çalıştırılmasıyla oluşturuldu. Bu yüzden oyunun oynanışı tıpkı ilk günkü gibi olacak. Bununla birlikte Blizzard oyuna birkaç yenilik eklemeyi unutmamış. Artık tüm karakterleriniz aynı eşya deposunu paylaşacak. Üstelik düşen eşyaları otomatik toplama özelliği de oyunda olacak. Bu özelliklerin isteğe bağlı olduklarını belirtelim. Başka bir haber ise 2019’da duyurulan Diablo 4 ile ilgiliydi. Oyuna yeni Rogue sınıfı da dahil oldu. Gelgelelim daha önceden de uzak mesafe özellikleri olsa da artık bu ayrı bir sınıfta ele alınacak. Ne yazık ki, serinin yeni oyununun çıkış tarihi belli değil.

Hearthstone

Harthstone oyununa yeni bir mod geliyor. Mercenaries isimli bu mod eş zamanlı savaş özelliklerini oyuna ekliyor. Oyunda klasik bazı kartlar ise yenileniyor ve kaldırılan Annoy-O-Tron kartı geri geliyor.

Overwatch 2

Overwatch 2’de Sojourn karakterine yeni bir silah gelecek. Bu silahla seri atış yapma şansına sahip olacağız. Ayrıca oyunda yer alan tanklarla ilgili değişiklikler de gündemde. Tanklar, oyun içindeki tanımlarına uymaları adına güncelleniyor. Pasif yetenelerle ilgili sınıflara göre farklılıklar da belirginleşiyor. Tankların pasif skilleri geri tepmeyi azaltacak ve aldıkları hasarı düşürecek. Damage sınıfları daha hızlı hareket edecek. Support rolleri ise kendi kendilerine can bonusu alabilecekler.

Sizler için BlizzCon’u takip etmeyi sürdüreceğiz. Gelişmeleri sitemizden takip edebilir, düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Diğer haberler:

>> Blizzard Üç Klasik Oyununu Yeniden Yayınladı

>> Cold War Outbreak Modu Resmi Sitede Ortaya Çıktı