Böyle Bir Tasarım Yok: Bu Laptop 2 Kez Katlanıyor!

samsung laptop

Samsung tarafından geliştirilen, yakın tarihte patenti alınan laptop, 2 kez katlanıyor. İşte yeni tasarım hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Gün geçtikçe farklı teknolojik aletlerin farklı tasarımlar ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Özellikle akıllı telefon tarafında klasik bir tasarım anlayışı hakimken zamanla katlanabilir akıllı telefonlar görmeye başladık. Samsung ve Huawei gibi dev markalar katlanabilir akıllı telefon serilerinde birçok farklı model ile karşımıza çıktı.. Yalnızca akıllı telefonlar değil, artık dizüstü bilgisayarların da katlanabilir yapıya sahip olduğunu göreceğiz. Samsung tarafından yakın tarihte alınan patent gün yüzüne çıktı. İlk olarak patent görsellerini incelediğimizde artık akıllı telefonlarda karşımıza çıkan katlanabilir yapının dizüstü bilgisayarlarda da karşımıza çıkacağını görmekteyiz. İşte peynir gibi iki kat katlanan yeni Samsung teknolojisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Böyle Bir Tasarım Yok: Bu Laptop 2 Kez Katlanıyor!

samsung laptop

Katlanabilir dizüstü bilgisayarlarda, yakın zamanda Asus Zenbook 17 Fold modeli ile karşımıza çıkmıştı. Fakat yeni modelin, kullanıcıların tarafından pek de olumlu karşılanmadığını belirtelim. Çünkü katlanabilir ekranlar her ne kadar kullanıcılar tarafından yararlı bir teknoloji olarak karşımıza çıksa da, katlanabilir teknolojisi henüz çok daha yeni olduğu için, yüksek maliyetler ile piyasaya sürülüyor.

Bu yüzden katlanır ekrana sahip herhangi bir tekonlojik cihaz, piyasadaki rakibinden daha pahalı oluyor. Bu yüzden Asus’un Zenbook 17 Fold modelinde sunduğu özelliklerin, verdiği fiyata göre kullanıcıları tatmin etmediğini belirtelim. Samsung ise, kullanıcıların bu tepkilerine karşın, daha farklı bir katlanır ekranlı dizüstü bilgisayar tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Samsung’un yeni tasarımını Asus’un modelinden ayıran en temel detay ise, klavye tarafının da katlanabiliyor olması. Kullanıcılar bu tasarım sayesinde hem klavyeyi rahatlıkla kullanabilirken, hem de ekran ve klavye katlanabilir olduğu için iki kez katlanarak bir hayli küçük hale gelecek. İki kez katlanabilen laptop modelinin en temel avantajı ise çok daha küçük bir hale gelebilmek olacak. Küçük ekranlı bir model olarak karşımıza çıkarsa cebe dahi sığacak bir laptop, Samsung tarafından üretilebilir.

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Özellik Testlerine Başladı! Sevindirici Detaylar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here