Samsung Galaxy S22 Serisi Taştan Sağlam Olacak: İşte Sebebi!

Samsung Galaxy S22 Avrupa Fiyatları Sızdırıldı

Samsung Galaxy S22 serisi ile sunulacak olan modellerin bir hayli sağlam olacağına dair belgeler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung Galaxy Note serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmıyor. Bunun en temel sebeplerinden ise Note serisini Note serisi yapan detaylardan biri olan S Pen özelliğinin farklı Samsung modellerine kullanılıyor olması. Bildiğiniz üzere S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen kullanılabilir hale gelmişti. Haliyle Samsung Galaxy Note serisine de artık ilgi olmayacağı düşünüldüğünden herhangi bir Note modeli karşımıza çıkmadı.

Fakat Samsung Note serisini Note serisi yapan en temel detaylardan birisi de S Pen yuvası. Bugüne kadar karşımıza çıkan S Pen destekli modelleri düşündüğümüzde hiçbir modeline S Pen yuvasına sahip olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S22 Ultra modeli adeta yenilenmiş bir Note serisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yani Note serisini andıran özelliklere sahip bir model olacak. Yakında tanıtılması beklenen model, kanlı canlı görselleri ile sızdırıldı. Aynı zamanda yeni modelde sunulacak olan camın, Corning tarafından geliştirilen özel bir teknoloji ile korunacağı da ortaya çıktı. İşte yeni modellerin sızdırılan tüm detayları.

Samsung Galaxy S22 Serisi Taştan Sağlam Olacak: İşte Sebebi!

Galaxy S22 Ultra

IceUniverse kaynağı tarafından paylaşılan bilgilere göre, Samsung Galaxy S22 serisi ile karşımıza çıkacak olan 3 modelde de Corning tarafından geliştirilen Gorilla Glass Victus+ teknolojisi yer alacak.

Akıllı telefonların camları için geliştirdiği özel teknolojileri ile bilinen Corning, en son piyasaya sürdüğü Gorilla Glas Victus koruması ile kullanıcıların tarafından olumlu dönüşler almıştı. Söz konusu şirketin, yakın zamanda S22 serisi ile sunacağı Victus+ ise, önceki modelden daha sağlam olacak.

Ayrıca Corning, serinin Ultra modeline özel bir cam da geliştiriyor. Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin ana kamerasında Corning tarafından geliştirilen özel bir cam kullanılacak. SuperClear adı verilen bu lens sayesinde daha net fotoğraf ve videolar mümkün hale gelecek. Cihazın kanlı canlı görüntülerini incelediğimizde, dıştan bakıldığında diğer kameralar ile arasında dışarıdan gözüken herhangi fark bulunmuyor. Fakat çekim anlamında değerlendirecek olursak, iddialara göre daha az parlama ve yansıma olacak.

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Özellik Testlerine Başladı! Sevindirici Detaylar