Bu Haftanın Kripto Para Haberleri Büyük Heyecan Yarattı (23 – 31 Mayıs)

Bitcoin 100 bin dolar

Bu haftanın kripto para haberleri ile karşınızdayız. Kripto para piyasaları her geçen gün daha heyecanlı hale geliyor. Özellikle son yaşanan düşüşler büyük bir panik havası yaratmıştı. Hadi gelin bu hafta yaşanan kripto para gelişmelerine birlikte bakalım.

.

Dünyanın yeni ödeme sistemi olarak görülen kripto paralar bazen sert yükselirken kim zaman düşüyor. Merkez bankaları tarafından yapılan açıklamaları bir kenara bırakırsak Çin, madencileri hiç rahat bırakmıyor. Kısacası bu hafta oldukça heyecanlı gelişmeler yaşandı.

Bu haftanın kripto para haberleri: Sert düşüş ve Bitcoin madencilik konseyi

Kripto para piyasalarında manipülatif yönüyle bilinen Elon Musk önemli bir gelişmeye imza attı. Onun girişimleri ile birlikte Bitcoin madencilik konseyi kurulacağı ifade edildi. Musk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bu konuda öncü olacak diyebiliriz. Bu konsey ile birlikte madencilik esasları belirlenecek.

Bu haftanın kripto para haberleri

Bu gelişmeler her ne kadar olumlu görünse bile yine de kripto para dünyası ağır bir darbe aldı. Market 1 trilyon dolarlık piyasa hacminin altına indi ve böylece panik havası yarattı. Toplam market değeri normal şartlarda 2 trilyon dolar seviyelerini buluyordu. Şimdi ise bu seviyeden çok daha geride. Böylece 2021 yılının başına geri dönülmüş oluyor. Özellikle şu sıralar son derece durağan bir hafta geçiriyoruz.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı ve Binance CEO’sunun açıklamaları

Kripto para dünyasında her ne kadar yerleri pek olmasa bile yine de Merkez Bankası başkanları etki yaratabiliyor. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa kripto paralar oldukça tehlikeli. Kendisi en azından böyle bir ifade kullandı. Onun bu sözleri ile birlikte düşüş derinleşti.

Binance’in CEO’su CZ ise olumlu açıklamalar yaptı. Bitcoin ve Blockchain teknolojilerinin asla öldürülmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Ona göre Bitcoin hiç kimse tarafından kapatılamaz. Böylece sektöre güven verdi diyebiliriz. Ancak düşüş devam ettikçe panik havası bir türlü giderilemiyor. Peki sizce kripto para dünyası nereye doğru gidiyor. Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarla Gayrimenkul Almak Mümkün: Bitcoin İle Ev Almak

>> Merkez Bankaları Kripto Paralar Hakkında Olumsuz Konuşuyor: Dipten Almak İstiyor Olabilirler mi?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here