Çin kripto paraları tehdit olarak görüyor: Merkez Bankası durumdan rahatsız

Alibaba satış yasağı

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin kripto paraları tehdit olarak görüyor. Özellikle ülkenin Merkez Bankası konuyla ilgili bazı olumsuz açıklamalarda bulundu. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

Kripto paralar ne yazık ki bazı ülkeler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fan Yifei önemli bazı açıklamalara yer verdi. Kripto para dünyasının finansal güvenlik açısından tehdit olduğunu söyledi. Sözleri sadece bunlarla kalmadı. Aynı şekilde kripto paraların sosyal istikrarı tehdit ettiğini de ifade etti.

Finansal güvenlik ve sosyal istikrarı tehdit ettiği söylenen kripto paralar Çin için aslında spekülatif bir araç. Daha açık konuşmak gerekirse Merkez Bankası bu konuda tepkili. Ancak Çin hükümetinde herkesin kripto paralara karşı olduğu düşünülmüyor. Dünyanın en fazla kripto para alışverişi yapan ülkelerinden bir tanesinin Çin olması da ilginç.

Çin kripto paraları tehdit olarak görüyor ve farklı tanımlıyor

Şu anda kripto paraları kimse tanımlayamıyor. Yatırımcılar için Bitcoin veya kripto para deyip geçmek kolay. Fakat hükümetler bunu yasal zemine oturturken bazı tanımlamalar kullanmak zorunda. Problem işte tam olarak burada başlıyor.

Çin kripto paraları tehdit

Kripto para birimlerinin yasal zeminde tanımlanması zorluğu devletleri ona karşı olmaya itiyor. Fakat Çin bu yasal tanımlamayı ilk yapacak ülkeler içerisinde yer alıyor. Kripto paralar için özel dijital para ifadesi kullanılıyor. Yasal zeminde böyle bir ifadenin kullanılması diğer ülkelere örnek olacaktır.

Çin Merkez Bankası fiyat düşüşlerine neden oldu

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalar ne yazık ki fiyatlarda düşüşe neden oldu. Özellikle son dönemlerde madencileri ülkeden kovan Çin, kripto paralar konusunda tavrını sertleştirdi. Madenciler şu anda ABD gibi ülkelere akın ediyor. Elbette son seçenek burası değil. Dünyanın birçok ülkesi ile görüşmelere devam eden madenciler hızlıca yerleşmeye çalışıyor.

Kripto para dünyasında gözler Çin gibi ülkelere çevrildi. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Ünlü Analist Bitcoin Fiyatı Hakkında Herkesi Çok Şaşırtacak Açıklamalar Yaptı

>> En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu (29 Haziran – 5 Temmuz)