FED Kripto Paralar Konusunda Önemli Açıklamalar Yaptı: Bazı Altcoinleri Destekliyor

En önemli kripto para

FED kripto paralar konusunda önemli açıklamalar yaptı. Bitcoin için olumsuz konuşsa bile yine de bazı altcoinler için olumlu düşünüyor. Hadi gelin hem yapılan açıklamalara hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

.

Kripto para dünyası tarihin en hareketli dönemlerinden bir tanesini yaşıyor. Bazıları bu tür dijital varlıkların spekülatif olduğunu söylerken kimileri ise destekliyor. Özellikle Merkez Bankası başkanları tarafından kripto paralar konusunda son derece olumsuz yorumlar yapılabiliyor.

ABD Merkez Bankası olarak bilinen FED, bu alanda konuşma yapan son merkez bankalarından bir tanesi oldu. Ortaya konulan değerlendirmelerde Bitcoin için açıkçası olumlu şeyler söylenmedi. Bu kripto paranın son derece spekülatif olduğu ifade edildi. Ayrıca yatırım açısından da değerli görmediklerini söyledi.

FED kripto paralar konusunda ilginç bir örnek verdi

Dünyanın en büyük Merkez Bankası olan FED, Bitcoin gibi kripto paraların unutulmaya yüz tutacak yenilikler olduğunu ifade etti. Teknolojik açıdan değerli olmasına rağmen kısa bir süre içerisinde yatırım dünyasından tamamen çekip gidecek.

FED kripto paralar

Federal Rezerv Gözetim Kurulu Başkan Yardımcısı Randal Quarles tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Bitcoin zamanla değerini yitirebilir. Quarles, verdiği bu örnekte paraşüt pantolonlardan bahsetti. 1980 yıllarında moda haline gelen paraşüt pantolonlar zamanla unutulup gitti. Bitcoin ve diğer kripto paraların yüksek ihtimalle buna benzer olacağını düşünüyor. Ancak onun yanıldığı çok önemli bir detay var.

Kripto paralar sadece yatırım aracı değil

Kripto paralar genellikle sadece yatırım aracı olarak görülüyor. Fakat işin arkasındaki Blockchain teknolojisi ne yazık ki göz ardı ediliyor. Özellikle son dönemlerde kripto paraların bu teknoloji önemsemeden yatırım aldığı görülüyor. Blockchain ile birlikte tarihin en büyük gizlilik teknolojisi ortaya çıkmış oldu. Tıpkı internet gibi bu teknolojinin de zamanla unutulması düşük bir ihtimal.

FED tuhaf bir şekilde Bitcoin ile ilgili olumsuz konuşurken kripto dolar hakkında olumlu ifadeler kullandı. Ona göre stabil coin olarak bilinen kripto paralar doları daha fazla güçlendiriyor. Peki sizin kripto paralar hakkındaki düşünceleriniz neler?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Fiyat Tahmini Yatırımcıların İştahını Kabartıyor: Bitcoin 2021 Sonunda Ne Kadar Olacak

>> Kripto Paraların Düşüş Nedeni Ortaya Çıktı: BTC, ETH ve Ripple Neden Düşüyor

. . . . .