Cumhurbaşkanı Koronavirüs Kısıtlamaları Konusunda Önemli Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Koronavirüs Kısıtlamaları Konusunda Önemli Açıklamalar Yaptı

yeni koronavirüs dalgası
Google News Abone Ol

Bugün bir açılışa katılan Cumhurbaşkanı, Koronavirüs kısıtlamaları konusunda herkesi ilgilendiren açıklamalar yaptı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

Cumhurbaşkanı son dönemlerde salgın ile ilgili çok fazla açıklama yapıyor. Bu açıklamaların nedenleri genellikle yeni kurallar ile alakalı oluyor. Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı, son derece önemli haberler verdi.

İlk olarak, “İnşallah vaka ve ağır hasta sayılarının hedeflediğimiz seviyelerin altına düşmesiyle sınırlamaları peyderpey kaldırmaya paşlayacağız. Bunun için 83 milyon hep birlikte TMM diye kısalttığımız temizlik, maske ve mesafe kurallarına sıkı bir şekilde uyulması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında değerlendirmede bulundu

Erdoğan’ın konuşmasında üretim ve istihdam geniş bir yer tuttu. Hatırlayacağınız üzere ekonomik sebeplerden dolayı hükümete büyük tepkiler yöneltildi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların devamında, “Sosyal koruma kalkanı kapsamında kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği ve hane bazlı sosyal destek programı başlığı altında 45 milyar liralık bir kaynağı karşılıksız olarak milletimizin emrine sunduk. Böylece hiçbir vatandaşımızın işsiz ve aşsız kalmamasını temin etmeye çalıştık” ifadelerine yer verilmesi büyük bir dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Koronavirüs kısıtlamaları

Konuşmalarda aynı zamanda aşı ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Buna göre en azından önümüzdeki dönem için aşı ile alakalı büyük bir umut var. Özellikle önümüzdeki Bahar döneminde neler olacağını normal hayata dönülüp dönülmeyeceği büyük bir merak konusu. Cumhurbaşkanı Koronavirüs kısıtlamaları ile alakalı yapılan konuşmalarda, aşı hakkında da önemli bilgiler verildi.

Erdoğan’ın, “Gelişmiş ülkelerin dahi başa çıkmakta zorlandığı böylesine kapsamlı bir sağlık ve ekonomi krizini hamdolsun herhangi bir yıkıma veya kitlesel sefalete meydan vermeden bugüne kadar getirdik. Aşı çalışmalarında gelinen seviye itibarıyla inşallah önümüzdeki döneme çok daha umutla bakıyoruz. Yerli aşımızın devreye gireceği tarihe kadar ihtiyacımız olan aşıların bağlantılarını büyük ölçüde tamamladık. Önümüzdeki bahar aylarından itibaren her şeyi salgın gerçeği çerçevesinde olabilecek en iyi seviyeye getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.” Demesi aslında büyük bir umut olduğunu gösteriyor.

Genel olarak değerlendirildiğinde kısıtlamaların devam edeceği rahatlıkla anlaşılıyor. Sizce kısıtlamalar kısmi olarak veya tamamen kaldırılmalı mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Maskesiz Hayatın Başlayacağı Tarih Açıklandı: İşte O Tarih

>> Çin Yeni Koronavirüs Tedbirleri Alıyor: Tuvalet Kullanımı Yasaklanabilir


CEVAP VER