Dead Space Remake Hayal Kırıklığı Yarattı! İşte Sebebi

Oyun severler için geçtiğimiz hafta oldukça hareketli geçti. Uzun süredir beklenen Dead Space Remake satışa sunuldu. Öte yandan Forspoken ve Goldeneye da geldi. Hatta Bethesda bir son dakika sürprizi yaparak Tango Gameworks’ün yeni oyunu Hi-Fi Rush’ı duyurduğu gibi satışa sundu. Meğerse yıllardır gizliden gizliye geliştiriliyormuş. Peki son hafta itibarıyla zirveyi kim kaptı dersiniz?

28 Ocak ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun belli oldu. Listenin zirvesinde, EA Games’in yeni hayatta kalma korku oyunu Dead Space Remake yer aldı. Oyunun fiziksel kutulu satışlarının %80’lik dilimini PS5, geri kalanını da Xbox versiyonu oluşturuyor. Henüz elde dijital satış verilerinin olmadığını, Xbox oyuncularının da genellikle dijital satın alımları tercih ettiğini belirtelim.

Dead Space Remake Hayal Kırıklığı Yarattı! İşte Sebebi

28 Ocak ile sona eren haftada, en çok satılan 10 oyun: Zirve, Dead Space Remake’in!

1. Dead Space
2. FIFA 23
3. God of War Ragnarok
4. Forspoken
5. Mario Kart 8: Deluxe
6. Call of Duty: Modern Warfare 2
7. Fire Emblem Engage
8. Nintendo Switch Sports
9. Pokémon Violet
10. Minecraft (Switch)

Liste geneline baktığımızda, Nintendo oyunlarının bolluğu dikkat çekiyor. İkinci sırada FIFA 23’ün yer alması aslında sürpriz değil. Zira Birleşik Krallık’ta futbol çok seviliyor. God of War Ragnarok ise, Sony’nin son dönemdeki en başarılı işlerinden bir tanesi olarak üçüncü sırada.

“Listede Goldeneye ve Hi-Fi Rush gibi yeni oyunlar niye yok?” derseniz, çünkü bu oyunların fiziksel kutulu versiyonları yok. Listede bahsi geçen oyunlar ise genellikle fiziksel kutulu satışlardan yola çıkılarak sıralanıyor.

“Peki ama Dead Space Remake zirvede olmasına rağmen neden hayal kırıklığı yarattı?” derseniz, hemen ona da cevabı verelim…

Oyun, yakın zamanda satışa sunulan The Callisto Protocol’ün ilk hafta elde ettiği satış performansının yarısını bile yakalayamadı. The Callisto Protocol, Dead Space serisinde çalışmış kıdemli isimlerin ortaya çıkardığı bir oyun.

Bu arada, The Callisto Protocol’ün Dead Space Remake’e kıyasla daha ucuz fiyatla ve alışveriş çılgınlığının yaşandığı Noel döneminde satışa sunulduğunu da hatırlatalım.

Umarız Dead Space Remake’in satış fiyatı kısa süre sonra düşer ve daha fazla oyuncu oynayabilir. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Katlanabilir iPad Ne Zaman Geliyor?