Dead Space FPS Modu Yayınlandı! Oyunu Bir de Böyle Oynayın!

Orijinal Dead Space, belki de yeni Remake sürümü kadar ışıltılı görünmüyor, ama bu yeni FPS moduyla size yepyeni bir serüven sunabilir. Oyunun bir hayranı, Dead Space FPS modunu geliştirdi ve ücretsiz olarak indirilmeye sundu.

Dead Space FPS moduyla uzayın derinliklerinde, yaratıklara karşı birinci şahıs bakış açısıyla mücadele edebilirsiniz. Yanlış anlaşılma olmasın, bu mod, yeni Remake oyun için değil. Hatırlarsanız ilk oyun, EA Redwood Shores (Visceral Games) tarafından geliştirilmişti. 2008 yılında çıkmış ve beğeni toplamıştı. Orijinalinde omuz üstü – TPS kamera açısıyla oynanan yapım, artık FPS olarak da oynanabiliyor.

Dead Space FPS Modu Yayınlandı! Oyunu Bir de Böyle Oynayın!

Dead Space FPS modunu ücretsiz indirip deneyebilirsiniz!

39KB büyüklüğündeki Dead Space FPS moduna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. Reverse Engineering Gamer tarafından hazırlanan mod, “Sadece can sıkıntısı sebebiyle eğlenmek için yapılmış ev yapımı bir proje” olarak tanımlanıyor.

Yine aynı sayfa üzerinde mod ile ilgili ekran görüntüleri ve diğer yazılı detaylara da erişebilirsiniz.

Dead Space FPS modu hakkında paylaşılan bilgilerden özet sunmamız gerekirse…

Mod yapımcısının düşünceleri kısaca şöyle:

“Bu modun ana hatlarını ve çekirdeğini oluşturmak 5 günümü aldı. Sorunların giderilmesi, hatasız komut dosyaları yazabilmek ve testleri gerçekleştirmek de birkaç ayımı aldı. Aslında başta bir free cam ve ucuş modu düşünüyordum, ama daha sonra hızla bir FPS modu projesine dönüştü.

Tabii zaman zaman çok can sıkıcı anlar oldu, ama genellikle eğlendiğim bir proje oldu. Umarım siz de oynarken eğlenirsiniz.

Tabii ki bu mod…

Kusursuz bir mod değil. Herkese göre bir mod değil. Bu mod, Isaac’in istatistiklerini FPS açısındayken görüntüleme özelliğine sahip değil. Diğer bazı modlar, benim modumla birlikte iyi çalışıyor, ama bazı modlar da uyumlu çalışmıyor. Bunun farkında olarak hareket edin.”

Dead Space Remake sürümünden de kısaca bahsetmek gerekirse…

Remake sürümü, EA Motive Studio tarafından hazırlandı. Hem PC hem de yeni nesil konsollarda deneyimlenebilen oyun, incelemelerde güzel yorumlara layık görüldü ve milyonlarca oyuncunun dikkatini çekti. Hatta EA, şimdiden “potansiyel Dead Space 2 ve 3 Remake sürümleri için” anketler yapmaya başladı bile.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 Ekranı, Garanti Süresi Bittikten Sonra Kendi Kendine Kırılıyor mu?