Dolar 10 TL Olunca Yer Yerinden Oynadı: Sosyal Medya Kaynıyor

Dolar 10 TL olunca

Dolar 10 TL olunca sosyal medya platformunda gündem değişti. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Döviz kuru özellikle son dönemlerde ciddi bir artış yakaladı. Bu artış ile birlikte dolar 9,5 seviyelerinde dolanıyordu. Euro ise 11 TL civarına kadar ulaşmıştı. Birçok kişi aslında dolar kurunun 10 TL olacağını tahmin ediyordu. Ancak beklenti bu kadar çabuk olacağı yönünde değildi. Herkes 2022 yılında bunun gerçekleşeceğini tahmin ediyordu.

Küresel çapta yaşanan gelişmeler ve pandemi etkisi ile birlikte dolar büyük bir güç kazanmaya başladı. Sonuç olarak gelişmekte olan ülke para birimleri değer kaybetti. Ancak hiçbir ülke Türk lirası kadar büyük bir değer kaybına ulaşmadı. Dolar hızlı bir şekilde yükseliş yakalayarak 10 lira seviyesine ulaştı.

Dolar 10 TL olunca sosyal medya paylaşımları arttı

Kötü günleri geride bıraktık derken çok daha kötüleri gelmeye başladı. Özellikle Türkiye gibi ülkelerde neredeyse her şey döviz kuru üzerinden alınıyor. İthal ürün fazla olduğu için döviz kuru büyük bir etkiye sahip. Dolar ve diğer para birimlerinde ufak artışlar bile yaşansa bunun marketlere yansıması daha ağır oluyor.

Dolar 10 TL olunca

Dün gece itibariyle dolar 10 lira seviyesine ulaştı ve böylece her şeyin zamlanacağı kesinleşmiş oldu. Sosyal medya platformunda Vedat Milor konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Kendisi doları önce 10 liraya çıkartıp sonra bir sıfır atmalıyız paylaşımı yapmıştı. Bu paylaşımını alıntılayıp “ciddi değildim, arkadaşlar.” dedi.

Döviz kurunda yükseliş endişe yaratıyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çerçevesinde yaptığı konuşma ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan durumun farkında olduklarını söyledi. Küresel gelişmeler ve finansal piyasalardaki dalgalanmaların bu tür döviz kuru değişikliklerine neden olduğunu ifade etti.

Birçok kişide döviz kurunun giderek artmaya devam edeceği algısı oluştu. Özellikle 10 TL güçlü bir psikolojik sınırdı. Peki sizce dolar 2022 yılında kaç TL olacak?

İlgili Haberler:

>> 126 Bin Dolarlık Kripto Para Buhar Oldu: Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi

>> Apple Tek Güncelleme İle Teknoloji Devlerine Milyar Dolarlık Zarar Ettirdi