Elon Musk Bitcoin Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybetti

Bitcoin rekor kırarak

Elon Musk Bitcoin yüzünden ciddi zarara uğradı. Dosyalara göre Tesla, 2022’de Bitcoin yatırımlarında 140 milyon dolar zarar etti. Elektrikli araba üreticisi, ticaret yoluyla 64 milyon dolar kazanmasına rağmen Bitcoin’de toplamda 204 milyon dolar kaybettiğini söyledi.

ABD’li teknoloji devi, yeni dünyayı yakalamak için bir miktar kripto para yatırımına sahipti. Ancak Bitcoin’in günden güne düşebileceğini hesaplamadılar. Yatırım zor bir konudur ve büyük dalgalanmalara sahip bazı araçlar şirketlerde şiddetli bir depreme neden olabilir.

Tesla, 2021’in başlarında Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırdı ve CEO’su Elon Musk bunun ödeme olarak kabul edileceğini söyledi. Birkaç hafta sonra yön değiştirdi ve Tesla o zamandan beri Bitcoin varlıklarının çoğunu sattı.

Elon Musk Bitcoin yüzünden zor durumda

Tesla şu anda 184 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip. Kripto para birimi bugünlerde ağır bir durumdayken, şirket piyasada güçlenmeye çalışıyor. Ayrıca piyasada ne olup bittiğini kimse bilmiyor ve neredeyse düşüş kapıda.

Elon Musk Bitcoin

Musk, önemli ticaret faaliyetlerini yönlendiren beyanı ile kripto para biriminin en yüksek profilli şampiyonları arasında yer aldı. Tesla’nın Şubat 2021 Bitcoin satın alması, kripto para biriminin fiyatının %25’ten fazla artarak 48.000 dolara yükselmesine neden oldu. Burada Musk’ın çok büyük katkısı var ve bu katkıyı sektörün lokomotifi olmak için kullandı.

Tesla Bitcoin için bir dönüm noktasıydı

Musk, şirketin müşterilerin araba satın alma işlemlerini lider kripto para birimi aracılığıyla yapmalarına izin vereceğini tweetlediğinde Bitcoin yükseldi. Ancak kripto para birimi, iki ay sonra, firma iklim değişikliği endişelerini gerekçe göstererek bu plandan geri adım attığında %10’dan fazla düştü.

Elon Musk Bitcoin yüzünden milyonlarca dolar kaybetti ve bu her halükarda dev bir sorun olacak. Ancak birçok analist, Bitcoin’in 2 yıl içinde çok büyüyeceğini düşünüyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum kısmına yazınız.

İlgili Haberler:

>> Twitter, Elon Musk’a İzin Vermedi. Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

>> Elon Musk, Hesabını Gizledi! Twitter, Yakında Ödeme Platformu Olabilir