Elon Musk Twitter hesabı kapatılıyor mu: Yeni açıklama var

Elon Musk Twitter hesabı

Dünyanın en aktif girişimcileri arasında gösterilen Elon Musk Twitter hesabı kapatılma ihtimaline sahip. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Elon Musk uzun bir süredir tartışmaların gündemindeydi. Özellikle de Bitcoin ve Gamestop olayları bu konuda işleri iyice çığrından çıkarmıştı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu sosyal medya platformunda çok aktifti. Onun bu kadar fazla aktif olması aynı zamanda belirleyici bir özelliğe sahip olmasını da sağlıyordu.

Musk tarafından atılan Tweetler ile birlikte insanlar hisse senedi alıyor veya satıyordu. Böylece onun insanlar üzerinde önemli ölçüde etkisi olduğu görülüyordu. Şimdi ise bunu en çok sağladığı yer olan Twitter platformundan çekiliyor.

Elon Musk Twitter hesabı neden kapatılıyor?

Onun hesabı herhangi bir sebepten dolayı kapanmayacak. Hatırlayacağınız üzere borsa olayları büyük sorunlara neden olmuştu fakat Musk bunlar için bir soruşturma geçirmedi. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Twitter’da bir süreliğine yokum.” ifadesine yer verdi.

Elon Musk Twitter hesabı

Gamestop açıklamasından sonra hatırlayacağınız üzere bu şirketin hisseleri adeta uçuş moduna geçti. Tek seferde hisseleri 3200 kat arttı. Bu durum aslında tamamen suç. Herhangi tanınmış birisinin yatırım tavsiyesi vermesi doğru değil. ABD Borsaları Denetleme Kurumları konuyla alakalı gerekli açıklamaları çok önceden yapmıştı.

Elon Musk Twitter hesabı tamamen kişisel sebeplerden kaynaklanıyor. Bu nedenle kısa sürede geri döneceği söylenebilir.

Elon Musk kendi hesabını ne kadar süre kapalı tutacak?

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre kendi hesabını uzun bir süre kapalı tutmayacak. Bir süreliğine platformdan uzaklaşacağını söyledi. Fakat konuyla alakalı net bir tarih vermedi. Ancak onun Twitter platformunu çok sevdiği biliniyor. Yani muhtemelen uzun sürmeyecek. Kısa zaman içerisinde Twitter’a ger döneceği tahmin ediliyor. Ana sayfasına #Bitcoin ibaresini ekleyen Musk bu kripto paraya olan desteğini de göstermişti.

Elon Musk Twitter hesabı yarattığı spekülasyonlarla birlikte kapanıyor. Sizce Musk neden böyle bir tercihte bulundu. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Clubhouse Yayınını Saat Kaçta Yapacak? Herşey Belli Oldu!

>> Elon Musk Mars Hakkında Çok Endişeli: “Mars’a Gitmek Hayal Olacak”