En Sağlam Akıllı Telefonlar Belli Oldu: Listede Sürpriz İsimler Var

Akıllı telefonların ısınma problemi

En sağlam akıllı telefonlar her geçen gün daha fazla değer görüyor. Consumer Reports tarafından en iyi cihazlar açıklandı. Listeye bakıldığında son derece kaliteli cihazların olduğu görülüyor.

Akıllı telefon modelleri seçerken genellikle donanım açısından en iyilerin yer alması bekleniyor. Ya da bütçesine önem veren kişiler fiyatının uygun olması ile ilgileniyor. Ortaya çıkan bazı raporlar hem bütçe dostu hem de donanım açısından en iyileri ortaya koydu. Buna göre OnePlus sürpriz bir marka olarak karşımıza çıktı.

İyi bir akıllı telefon isteyenler için 4 farklı liste hazırlandığını söyleyebiliriz. Daha doğrusu 4 farklı alanda en iyi 4 akıllı telefon belirlendi. Bunun için ilk olarak en iyi iPhone ve en iyi Android telefon açıklandı. Böylece tüketiciler seçim yaparken daha az yorulacak.

En sağlam akıllı telefonlar: iPhone ve Android modeli

Açıklanan en iyi iPhone modeli iPhone 12 Pro Max oldu. Bu cihaz özellikleri bakımından hem kamera olarak hem de tasarım olarak son derece iyi. Açıkçası sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. En iyi Android cihazı ise Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G oldu. Bu cihazda da tasarım ve kamera özellikleri üst düzey seviyede.

En sağlam akıllı telefonlar

Ortaya çıkan raporda en iyi bütçe dostu cihaz belli oldu. Buna göre OnePlus Nord N10 5G cihazı en iyi akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bu akıllı telefon hem iyi bir donanım hem de bütçe dostu cihaz arayanlar için oldukça güvenilir. Batarya performansı açısından değerlendirildiğinde de iyi bir izlenim yarattığını söyleyebiliriz.

En iyi batarya gücü olan akıllı telefon

Bataryalar günümüzün en önemli donanımları içerisinde yer alıyor. Özellikle kullanılan uygulama sayısının artması aynı zamanda bataryaya olan ihtiyacı arttırıyor. OnePlus Nord N100 modeli ise bunu fazlasıyla karşılayabilecek bir cihaz olarak biliniyor. Yaklaşık olarak 48,5 saat şarj ömrü sunduğunu söyleyebiliriz.

Raporda yer alan akıllı telefonlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu raporda yer alması gerektiğini düşündüğünüz akıllı telefonları yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei HarmonyOS Geliş Tarihi Kesinleşti: Akıllı Telefon Sektörü Hareketleniyor

>> Facebook ve Microsoft Çalışanlarını Ofislere Davet Etmeyi Planlıyor