Samsung Yeni Akıllı Telefonları Eskisi Kadar Satmıyor: Galaxy S21 Kötü Bir Sürpriz Yaptı

Samsung yeni akıllı telefonları

Samsung yeni akıllı telefonları birçok kişi tarafından beğeniliyor. Özellikle tasarım açısından iyi bir imaj yarattığını söyleyebiliriz. Ancak şirket bu cihazlarda istediği satış rakamlarını elde edemiyor.

Akıllı telefon piyasasında rekabetin iki farklı koldan yürüdüğünü söyleyebiliriz. Bunlardan ilki amiral gemisi modellerden oluşuyor. Bu cihazlar diğerlerine göre çok daha fazla özellik taşıyor. Bir diğer önemli satış alanı ise uygun fiyatlı modeller. Bu tür modeller özellik açısından çok fazla detaya sahip olmadığı için fiyatları uygun oluyor.

Samsung Galaxy S21 gibi akıllı telefon modelleri amiral gemisi olarak adlandırılıyor. Bu tür cihazlar genellikle kullanıcılardan iyi bir not almayı başarıyor. Ancak ortaya çıkan bazı detaylar 2021 yılının ilk altı ayı içerisinde bu cihazların yeteri kadar satmadığını gösteriyor.

Samsung yeni akıllı telefonları kötü satış performansı gösteriyor

Samsung tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi modeller ile ilgili açıklanan bazı detaylara göre Galaxy S21 modeli en kötü satan serilerden bir tanesi. Satışlarda böylesine kötü bir performans sergilenmesi nedeniyle şirket bazı önlemler almıştı. Mesela fiyat düşürme ve etkinlikleri erteleme bunlar arasında yer alıyor.

Samsung yeni akıllı telefonları

2021 yılının ilk altı ayı içerisinde Galaxy S21 cihazı 13,5 milyon satış rakamı elde etti. Galaxy S20 ise 17 milyon ünite satmayı başardı. Böylece yüzde yirmi daha fazla satış gerçekleştirdi. Galaxy S10 ise ilk 6 ay içerisinde toplamda 25,5 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Samsung yeni stratejiler izlemek zorunda

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung yeni stratejiler ile yoluna devam etmeye çalışıyor. Böylece eski satış rakamlarına yeniden ulaşmak istiyor.

Bunu yapabilmesi için yeni amiral gemisi modellerinde tasarım değişikliğine gitmesi gerekiyor. Aksi halde amiral gemisi modelleri geri planda kalmaya devam edecek. 2 nesil öncesine göre bile satışlarında yüzde 47 oranında düşüş yaşayan Samsung bazı yeniliklere yer vermek zorunda. Peki sizce şirket yeni cep telefonları için nasıl bir yol izlemeli?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Samsung Rekabetinde Çinliler Öne Geçti: Avrupa’nın En Büyüğü

>> Samsung katlanır telefon modellerinin fiyatı belli oldu: Bu fiyat cep yakar!