Gabe Newell Valve’ın Oyunlar Duyuracağını Açıkladı

Gabe Newell gündemden düşmeyen Half-Life 3 konusuna değindi

Valve’ın patronu Gabe Newell firmanın yeni oyunlar geliştirdiğini ve bu oyunların duyurulacağını açıkladı. Oyun dünyasının popüler ismi ayrıca Cyberpunk 2077 deneyimlerini de aktardı.

Salgın sürecinde 10 gün olarak planlanan Yeni Zelanda tatilini salgın sebebiyle bir yıla tamamlamaya karar veren Gabe Newell Dünya’nın en iyi sığınaklarından birinde bu süreci geçiriyor. Burada bulunduğu süreçte yaşadığı hayattan oldukça memnun olacak ki geçtiğimiz ekim ayında çıkan haberlerde ünlü oyun yapımcısı ve girişimcisinin firmasını bu ülkeye taşımak için Yeni Zelanda hükümeti ile görüştüğü haberleri dolaşmıştı.

Newell, ülke basınına verdiği demeçte bu ilgisinin sürdüğünü belirtti. Bu ihtimalin çok sık dile getirilmesine rağmen henüz somut bir adımın da bulunmadığını ekledi.

“Bir aileyi köklerinden ayırıp buraya gelmelerini isteyemezsiniz. Buraya alıştıktan sonra geri dönmek zorunda kalabilirler.” diye sözlerine başladı Newell. Açıklamasının devamında, “Bu yüzden pandeminin daha ne kadar süreceği işlerimizi nasıl yürüteceğimiz hakkındaki kararlarımız hakkında çok önemli bir etken.” ifadelerinde bulundu.

Firmanın Yeni Zelandaya taşımak isteyeceği başka şeylerin ise The International ve CS:GO Majors’ün olabileceği söyleniyor. Geçen sene gerçekleştirilen International ve Rio’da gerçekleşecek olan Major, salgın yüzünden ertelenmiş ve hala gerçekleşemedi. Bu etkinliklerin ne zaman gerçekleşecekleri hakkında ortada hala bir tarih bulunmuyor. Dünyada insanların bir araya geleceği birçok etkinlik aynı durumdan müzdarip ve Newell Yeni Zelanda’nın iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor. Pandeminin kontrol altında olduğu ender ülkelerden olan Okyanusya ülkesi hakkında Newell, “Buraya taşımak gerçekçi bir olasılık ve gün geçtikçe daha gerçekçi bir hale geliyor.” dedi.

Gabe Newell gündemden düşmeyen Half-Life 3 sorusuna yanıt verdi

Kendisine her seferinde inatla sorulan Half-life 3 konusuna da değinmeden geçmedi Newell. Ayrıca, Citadel hakkında da konuştu. Citadel, Valve’ın üzerine çalıştığı düşünülen bir projenin ismi. Direkt bu isimlere değinmese de Valve’ın üzerine çalıştığı projelerin olduğunu söyledi. Daha önemlisi ise Half-Life: Alyx’in firmanın oyun geliştirmeye olan teşvikini artırdığını belirtti.

“Kesinlikle geliştirdiğimiz ve duyuracağımız oyunlar var. Oyun yayınlamak eğlenceli. Alyx harikaydı. Tek kişilik oyunlar yapmaya dönmek için bir firma içinde momentum yarattı.” ifadeleriyle heyecanını gösterdi.

Cyberpunk 2077 hakkında sorulan soruya da yanıt veren Newell, oyunun PC versiyonunun kendisini çok eğlendirdiğini söyledi. “Her oyun geliştiricisinin içinde bulunduğu bir durumu anlayabiliyorum.” dedi. Sözlerine şöyle devam etti, “Tüm bildiğim PC tarafında çok memnun oyuncular olduğu ki bu bizim için en göz önünde olanı. Oyunun harika olduğunu gösteren doneler var. Ortada büyük bir emek olduğu kesin. Bir başka geliştiriciyi taşlamak adil değil çünkü bu kadar kompleks ve tutkulu bir ürün ortaya koymak harika. Ben PC versiyonunu oynadım ve çok eğlendim.” 

Diğer haberler

>> Oyunculara Özel Büyük Playstore İndirim Günleri Kapıda Bakın Neler Var Neler

>> Opera, YoYo Games’i satın alarak Opera Gaming bölümünü açtı