GeForce Now ile hangi oyunlar oynanır: İşte detaylar

GeForce Now

Bildiğiniz üzere GeForce Now, platformu yakın zamanda Türkiye sunucularını aktif edecek. İşte GeForce Now desteklenen oyunlar tam liste.

Nvidia’nın geliştirmiş olduğu GeForce Now, uygulaması, ilk olarak geçtiğimiz yıl şubat ayında kullanıma açıldı. Bulut tabanlı platformun amacı ise, düşük özelliklere sahip bilgisayarların, yüksek performans gösteren oyunları oynayabilmesini sağlamak. Tabii ki bu platformu kusursuz kullanabilme­k için iyi bir internet bağlantısının olması şart. Steam, Epic Games gibi mağazalarda sahip olduğunu­z oyun eğer GeForce Now uygulaması içerisinde bulunuyo­r ise söz konusu oyunu, sisteminiz yetmese dahi oynama­k mümkün. Telefon ve tablet gibi cihazlar da iyi bir internet bağlantısı ile söz konusu oyunları oynayabili­r

GeForce Now nedir

GeForce Now, yaklaşık kurulduktan 1 yıl sonra Türkiye sunucularını açmak için hazırlanıyor. Hatta 15 Şubat, 15 Mart tarihleri arasında Beta kullanıcılarına erişim açıld­ı. 15 Mart tarihine kadar var olan sorunlar giderilecek ve GeForce Now platformu Türkiye sunucuları ile tüm kullanıcıların hizmetine açılaca­k. Bu sayede düşük özelliklere sahip cihazlar tarafından, yüksek çözünürlüklü oyunlar oynanabilece­k. İyi bir internet bağlantısına ve oynayacağınız oyuna mağaza üzerinde sahipseniz, siz de GeForce Now ile bu oyunları oynayabilirsiniz.

GeForce Now’a üye olmak oldukça basit. Buradaki bağlantıya tıklayarak Nvidia’nın resmî sitesine giriş yapın. Ardından kullanıcı bilgilerinizi girerek, 15 Mart’tan itibaren oynamak üzere üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

GeForce Now’ı kullanabilme­k için 15 Mart’ı beklemelisiniz. Ardından Türkiye sunucuları kullanıma açıldıktan sonra siz de oynayabileceksiniz. Eğer bir oyunu oynamak istiyorsanız o oyuna sahip olmalısınız. Daha sonrasında ise GeForce Now uygulamasını Epic Games, Steam kütüphanenize bağladıktan sonra oyunları oynayabilirsiniz.

GeForce Now iki farklı üyelik pakedi ile karşımıza çıkıyor. Normal üyelik ile herhangi bir ücret edemeden, mağazanızdaki oyunları, eğer GeForce Now üzerinde varsa, oynayabilirsiniz. Fakat bu oyunları oynayabilmek için sunucu sırası beklemeniz gerekir. Ücretsiz sürüme sahip olduğunuz için diğer ücretsiz kullanıcılar ile ortak kullanım sağladığınız için ortada bir sıra söz konusu. Ayrıca ücretsiz sürümdeki yoğunluğu önlemek için oyun süresi 1 saat ile sınırlandırılmış durumda.

GeForce Now

Eğer Premium üyelik alacaksanız, herhangi bir sıra beklemeden 6 saate kadar oyun deneyimini yaşayabileceksiniz. Fakat Premium üyeliğin Türkiye fiyatı hakkında henüz net bir açıklama yok. Haftalar içerisinde Premium üyeliğin de fiyatı belli olacaktır. Ayrıca Premium üyelik sayesinde RTX deneyimini yaşayabileceksiniz.

GeForce Now ile kusursuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız, internet hızınızın en az 20-25 Mbps değerinde bir indirme hızına sahip olmanız gerekmektedir. Fakat daha az internetiniz varsa, hikayeli oyunları deneyimleyebilirsiniz.

geforce now

GeForce Now ile hangi oyunlar oynanabili­r

Öncelikle aşağıya yazılan oyunları oynayabilme­k için, o oyunu mağazadan almanız gerekmektedi­r. Eğer, Steam, Epic Games gibi platformlardan bu oyunu satın aldıysanız GeForce Now üzerinden oynamak mümkün. İşte GeForce Now ile oynanabilece­k oyunlar tam liste.

 • Assassin’s Creed serisi
 • Apex Legends
 • Black Mesa
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • DayZ
 • Dead by Daylight
 • Dota 2
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Euro Truck Simulator 2
 • League of Legends
 • Cyberpunk 2077
 • Far Cry serisi

Şu anlık karşımıza çıkması kesin olan oyunlar bunlar. Fakat GeForce Now Avrupa sunucularında sayısız oyun olduğunu tahmin ederek, Türkiye sunucuları için de bu listeden çok daha fazla oyunların karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

İlgili Haberler

>> Valheim Steam üzerinde rekorlara koşuyor. Bu oyunu 2 Haftada 2 Milyon kişi indirdi

>> Cyberpunk 2077 Güncellemesi Tüm Dikkatleri Üstüne Çekti: İşte O Güncelleme