GTA 5 Satış Rakamları Açıklandı: Tarihi Rekor Kırıldı

GTA 5 satış rakamları

GTA 5 satış rakamları ile ilgili açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara bakacak olursak oyun üzerinden ciddi bir gelir elde edildiğini görüyoruz. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Dünyanın belki de en çok dikkat çeken oyunu GTA dersek fazla abartmış olmayız. Bu oyun çok ciddi bir servet kazandırdı. GTA gibi oyunların kurucusu olan çatı şirket Take-Two Interactive 2021 yılının son çeyreğine dair bazı raporlar yayınladı. Bu raporlara bakacak olursak ortaya son derece ilginç ayrıntılar çıktı.

2021 yılının son 3 ayında bu şirket toplamda 903 milyon dolarlık bir kazanç elde etti. Önceki çeyreğe göre değerlendirildiğinde yaklaşık olarak 10 milyon dolar seviyesinde bir artış ortaya çıktı. Kazanç raporlarına baktığımızda ise GTA serisi ile ilgili önemli bazı detayların yer aldığını görüyoruz.

GTA 5 satış rakamları belli oldu

Günümüzün en popüler oyunları arasında yer almaya devam eden ve henüz 2013 yılında çıkış yapan GTA 5 büyük bir kazanç sağladı. 2021 yılının son 3 ayında 5 milyon kopya daha satıldı. Böylece oyunun toplam satış rakamının 160 milyona kadar yükseldiğini görüyoruz. Bu oyunla ilgili tarihi bir rekor anlamına geliyor.

GTA 5 satış rakamları

Tüm GTA serisi ile ilgili ayrıntılara baktığımızda toplamda 370 milyonluk bir satış yapıldığı görülüyor. Bütün bunlar şirketin tarihinde rekor üstüne rekor kırılmasını sağladı. GTA kataloğunun performans göstermeye devam edeceği şirket yetkilileri tarafından belirtildi. Bu satış rakamları GTA 6 oyununun neden gelmediğini gösteriyor.

Şirket ilginç açıklamalara yer verdi

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda NFT ile ilgili bazı detayların yer aldığını görüyoruz. Yetkililer dijital ürünlere inandıklarını ve nadir ürünler çıkarmak istediklerini söyledi. Endişelerinin ise daha çok spekülasyon yönünde olduğunu belirttiler.

Birçok kişi GTA 6 oyununun önümüzdeki yıl gelme ihtimali olduğunu söylüyor. Ayrıca NFT ile ilgili şirketin çalışmalar yapacağı büyük oranda kesinleşti. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Olmaya Başladı: Bomba Gibi Açıklama

>> Rockstar Games GTA 6 Oyunu İyice Can Sıkmaya Başladı: Oyuncular İsyanda