Samsung Galaxy S22 Serisi Tanıtıldı: Serinin En İyisi!

Galaxy S22 eksiklikleri

Samsung’un Galaxy S22 serisi tanıtıldı. İşte yakında ülkemizde de piyasaya sürülecek yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung Galaxy Note serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmıyor. Bunun en temel sebeplerinden ise Note serisini Note serisi yapan detaylardan biri olan S Pen özelliğinin farklı Samsung modellerine kullanılıyor olması. Bildiğiniz üzere S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen kullanılabilir hale gelmişti. Haliyle Samsung Galaxy Note serisine de artık ilgi olmayacağı düşünüldüğünden herhangi bir Note modeli karşımıza çıkmadı.

Fakat Samsung Note serisini Note serisi yapan en temel detaylardan birisi de S Pen yuvası. Bugüne kadar karşımıza çıkan S Pen destekli modelleri düşündüğümüzde hiçbir modeline S Pen yuvasına sahip olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S22 Ultra modeli adeta yenilenmiş bir Note serisi modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S22 Serisi Tanıtıldı: Serinin En İyisi!

İlk olarak Galaxy S22 modeline baktığımızda, söz konusu serinin tüm modellerini ilgilendiren en temel detay, 3 modelin de Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile giriş yapıyor olması. Ekran tarafına baktığımızda, 6,1 inçlik Dinamik AMOLED bir panel karşımıza çıkıyor. 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri ile karşımıza çıkacak model, kamera tarafında da 50 MP ana kamera ile tanıtıldı. 10 MP telefoto ve 12 MP geniş açılı, ön  tarafında da 10 MP kamera ile gelen modelin, tüm kameraları 4k 60 FPS videoyu destekliyor. 3700 mAh’lik bataryaya sahip cihaz, 25W şarj desteğini de sunuyor.

Galaxy S22

Serinin Plus modelinde ise Galaxy S22 modelinden farklı olarak 6.6 inçlik daha büyük bir ekran bulunuyor. Ayrıca S22’de bulunan 3700 mAh’lik batarya 4500 mAh olarak güncellenmiş. Hızlı şarj desteği ise 45W olmuş durumda. S22 ve S22 Plus arasında çok da farkın olduğunu söyleyemeyiz.

S22 Ultra ise, serinin diğer modellerinden çok daha iyi özelliklere sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. 6.8 inçlik daha büyük bir panele sahip model, aynı zamanda QHD+ Piksel ekrana sahip. Pil tarafında da 5.000 mAh’lik pil ve bu pili desteklemek için ise 45W’lık hızlı şarj desteği bulunuyor.

Söz konusu Ultra modeli, 108 MP’lik ana kameraya sahip. Aynı zamanda diğer kameraların da, serinin diğer modellerinden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yerleşik S Pen ile geliyor olması da önemli bir avantaj.

İlgili Haberler:

>> Honor Magic V Özellikleri Ortaya Çıktı: Sektörü Sallayacak

>> HONOR MagicBook 16, Windows 11 ile gelecek! Yeni ürün hakkında tüm detaylar